V lesoparku sa ťažba dreva zníži na tretinu

6.11.2014
0
V lesoparku sa ťažba dreva zníži na tretinu - drevo_tazba V lesoparku sa ťažba dreva zníži na tretinu - drevo_tazba
Páčil sa vám článok?

Bratislavskí mestskí poslanci schválili špeciálny štatút mestského lesoparku. Bude sa tam ťažiť menej dreva a na niektorých miestach bude zakázané poľovať. Mestské lesy v Bratislave by tak mali znížiť plánovanú ťažbu na roky 2016 až 2025 na 5000 kubických metrov ročne, čo je tretina súčasnej ťažby. Do konca roka 2015 nemajú stromy ťažiť vôbec.

Pozemky v lesoparku, ktoré patria hlavnému mestu, sa majú stať nepoľovnými plochami. Ide o 820 hektárov z asi 3000 hektárov lesoparku. Pre zvyšok územia by mali Mestské lesy v Bratislave vytvoriť pravidlá poľovania, na ich príprave a aj na príprave nového plánu starostlivosti o les majú spolupracovať odborníci a občianske organizácie.

Magistrát má podľa poslancov spracovať územný plán zóny Železnej studničky. Do jej prijatia vyhlásia v tejto lokalite čiastočnú stavebnú uzáveru a zakážu vjazd áut na niektoré cesty.

(brn)


Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 1998-2014 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Páčil sa vám článok?