Na nocľaháreň zrazu nie je dosť peňazí

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Mimovládne organizácie opätovne žiadajú predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Ľuba Romana o pomoc pri zachovaní nocľahárne v mestskej časti Lamač.

Romana žiadalo päť MVO a aktivisti pracujúci s ľuďmi bez domova o pomoc a stretnutie ešte koncom marca, doteraz sa však s nimi nestretol. Nocľaháreň pre vyše 30 ľudí vznikla z iniciatívy Ľ. Romana vlani v decembri a pre nedostatok financií ju majú zatvoriť 15. apríla. To, že na prevádzku nocľahárne nie je dostatok peňazí, potvrdilo mimovládnym organizáciám aj vedenie zariadenia sociálnych služieb Rozsutec, ktoré ju prevádzkuje. Za záchranu lamačskej nocľahárne bojuje aj jej vyše 30 obyvateľov, ktorí Romanovi doručili koncom marca petíciu za pokračovanie prevádzky. Bez nocľahárne by sa ocitli opäť na ulici. Aktivisti mimovládnych organizácií poslali Ľ. Romanovi list, v ktorom navrhujú riešenie financovania nocľahárne. Zástupcovia mimovládnych organizácií sa spojili aj ostatnými mestskými časťami Bratislavy a pomoc im predbežne prisľúbilo Nové Mesto.

Podľa členov mimovládnych organizácií, sociálnych pracovníkov a ďalších aktivistov, ktorí stáli pred štyrmi mesiacmi pri otvorení nocľahárne, je jej prevádzkovanie opodstatnené. Užitočnosť nocľahárne dokazuje fakt, že bola vždy plná a pomohla mnohým ľuďom k dôstojnejšiemu životu. List so žiadosťou o podporu zachovania nocľahárne poslali aj primátorovi Bratislavy Andrejovi Ďurkovskému, starostom mestských častí, katolíckej aj evanjelickej cirkvi a ďalším inštitúciám.

Otvorenie nocľahárne pripomínal Ľ. Roman ako kandidát vo voľbách prezidenta republiky na svojich predvolebných billboardoch.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.