Spoločnosť HB Reavis predala podiel v centre Aupark
Skupina HB Reavis predala svoj 50 % podiel v Aupark Shopping Centre v Bratislave spoločnosti Unibail-Rodamco SE za čistú predajnú cenu 151 miliónov eur. Francúzska investičná poločnosť Unibail-Rodamco sa tak stáva výhradným vlastníkom a správcom celého centra.
Unibail-Rodamco SE získa od skupiny HB Reavis aj susedný pozemok vhodný na prípadné ďalšie rozšírenie obchodného centra za ďalšie 3 milióny eur, čo bude spolu predstavovať celkový čistý príjem pre skupinu HB Reavis vo výške približne 120 miliónov eur.
„Tešíme sa zo záujmu spoločnosti Unibail-Rodamco o Aupark Bratislava, čo dokazuje pokračujúcu príťažlivosť konceptu Aupark, ktorý vytvorila skupina HB Reavis. Po šiestich rokoch spolupráce želáme nášmu partnerovi všetko dobré v rámci jeho role výhradného vlastníka a správcu centra a sme aj naďalej presvedčení, že Aupark Bratislava je vynikajúcou investíciou a vhodným doplnkom ich medzinárodného portfólia. Zároveň získané finančné prostriedky poskytnú našej skupine vyšší potenciál na získanie nových príležitostí pre rozvoj, ako súčasť našej medzinárodnej expanzie, a to predovšetkým v Poľsku a Českej republike", povedal Pavel Trenka, Chief Operations Officer a strategický riaditeľ HB Reavis.
„Akvizícia zostávajúceho 50 % podielu centra zo strany spoločnosti Unibail-Rodamco bola logickým vyústením spoločného vlastníctva, ktoré vzniklo v roku 2005. To len podčiarkuje kvalitu tohto aktíva a jeho významnú pozíciu na trhu. Táto akvizícia okrem toho dokazuje, že fundamenty slovenského sektora nehnuteľností sú atraktívne pre medzinárodných inštitucionálnych investorov s dlhodobými plánmi na trhu", dodal Marián Herman, riaditeľ pre investičný manažment a kapitálové trhy zo spoločnosti HB Reavis.
Transakciu schválil Protimonopolný úrad Slovenskej republiky.
(hbr)
Aupark Bratislava je popredným nákupno-zábavným centrom v hlavnom meste Slovenska. Nehnuteľnosť vybudovala skupina HB Reavis a otvorená bola v roku 2001. Aupark sa zakrátko stal jedným z najúspešnejších obchodných centier v Bratislave a dnes zahŕňa 52 300 m? prenajímateľnej plochy, množstvo medzinárodných maloobchodných značiek ako aj kino multiplex.
HB Reavis Slovakia na slovenskom realitnom trhu pôsobí od roku 1993. Medzi jej najvýznamnejšie dokončené stavby patrí nákupné centrum Aupark v Bratislave a v Piešťanoch, Apollo Business Center I a II, City Business Center I-II - všetky v Bratislave. V jej investičnom pláne dominuje multifunkčné Twin City a kancelársky komplex CBC III-V. Po úspešnej realizácii nákupno-zábavného komplexu Aupark na Slovensku sa spoločnosť HB Reavis Group rozhodla vybudovať Auparky nielen v ďalších regionálnych mestách Slovenska, ale aj v susednej Českej republike.
Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou verejne kótovanou investičnou a správcovskou spoločnosťou na európskom realitnom trhu, v roku 2006 prevzala 50-percentný podiel v nákupnom centre AUPARK Shopping Center Bratislava, čím z neho spravila svoju vlajkovú loď na Slovensku. Unibail - Rodamco je francúzska investičná spoločnosť, ktorá sa okrem oblasti obchodných domov venuje aj komerčným nehnuteľnostiam, kancelárskym a výstavným komplexom. V súčasnosti ide o najväčšieho developera a správcu obchodných nehnuteľností v Európe.