Pôvodný ráz lokality by mal dominovať

19.4.2007
0
Páčil sa vám článok?

Intenzívne rekreačné a športové využívanie priestoru v okolí čunovskej priehrady by podľa slov zainteresovaných nemalo výrazne zmeniť jeho vzhľad.

Presvedčená je o tom aj nová starostka Čunova Gabriela Ferenčáková. „Začíname pri Poldri, jeho okolie by malo zostať prakticky zachované,“ povedala nám. „Bude tu samá zeleň, v ktorej budú ukryté len malé športoviská. Celý projekt Danubia parku by mal rešpektovať pravidlo, že tam, kde zeleň bola, aj zostane.“ Starostka však dodáva, že ten začiatok je v časovom horizonte vzdialený dva roky. V súčasnosti majú obec s investorom za sebou výber dodávateľa na geologické prieskumné práce. Ich výsledky budú potrebné na realizačný projekt.

Z technickej stránky je projekt ešte len v stave predprojektovej prípravy a obstaráva sa územný plán zóny. Potvrdila to koordinátorka projektu Silvia Puškášová z Danubia Invest. Na ploche 220 hektárov, ktoré má spoločnosť prenajatých na 99 rokov, by mal byť podľa nej do roku 2014, dokončený celý športovo-rekreačný areál.

Snahou je podľa S. Puškášovej vyjsť v ústrety najširšej škále záujmov, budú tu teda priestory na rekreačný, amatérsky i vrcholový šport, v prírode i v krytých halách. Chýbať nemá ubytovanie od hotelového až po kempové, stravovanie reštauračné aj bufetové, bude tu aj prístav pre malé plavidlá. Park ponúkne okrem športového vyžitia aj kultúrno-spoločenské. Krásam miestnej prírody bude venovaný botanický náučný park, históriu priblíži skanzen Podunajskej kultúry a nielen pre deti je určená biofarma s voľne žijúcimi i ustajnenými zvieratami.

(gub)
Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie