V Dúbravke majú byť nové supermarkety

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Príprava výstavby nových obchodných prevádzok v Dúbravke pokročila. Tento proces je dosť zdĺhavý, pretože mestská časť pôvodne mala iné predstavy o architektúre obchodných domov.

Ako uviedol starosta Dúbravky Peter Polák, napokon došlo ku kompromisu a v mestskej časti by mali byť postavené obchodné domy Lidl a Billa v trochu modifikovanej podobe. „Obchodný dom Lidl, ktorý je jedným z najlacnejších, bude stáť na priestranstve medzi kostolom a poštou, kde bývajú kolotoče,“ povedal P. Polák. „K stavbe už bolo vydané záväzné stanovisko obce k územnému rozhodnutiu, ešte je potrebné záväzné stanovisko mesta.“

Ako dodal, Billa v obchodnom komplexe Saratov, ktorý je v rekonštrukcii, bola pre verejnosť otvorená už 3. novembra. Spoločnosť Slovak Investment Group podľa vyjadrenia svojho predsedu predstavenstva Ivana Ostrihoňa investovala do komplexnej prestavby obchodného domu a výstavby nového parkoviska 120 miliónov korún. Predajné plocha poschodí sa zväčšila na vyše 5000 štvorcových metrov, ďalších 2000 štvorcových metrov tvoria skladovacie priestory. Samozrejmosťou je bezbariérový prístup - v strede komplexu sa nachádza eskalátor a výťah, priľahlé parkovisko pojme sto áut. Zavedený systém umožní zákazníkom prísť s nákupným vozíkom až k autu. K dispozícii okrem supermarketu Billa je aj drogéria, predajňa elektrospotrebičov, módne butiky, papiernictvo a kvetinárstvo. Sortiment služieb je tiež široký: je tu banková inštitúcia, lekáreň, kaderníctvo, kozmetika, stávková kacelária, videopožičovňa - spolu asi 30 prevádzok na jednom mieste.

Podľa P. Poláka sa Billa bude stavať aj na mieste schátraného objektu niekdajších Reštaurácií a jedální vedľa domu kultúry. Tento obchodný dom by mal stáť najneskôr do októbra 2005. Tretí záujemca je Jednota COOP Dunajská Streda, ktorá v súčasnosti vykupuje súkromné pozemky a požiadala o dopredaj príslušných mestských pozemkov. V mestskej rade bol predaj schválený a mestskému zastupiteľstvu bol odporučený podobný postup.

„Vyzerá to teda tak, že v centre Dúbravky bude dosť obchodných domov, ale myslím, že vzájomná konkurencia týchto obchodov prinesie napokon úžitok občanom v podobe nižších cien a možnosti väčšieho výberu,“ uzavrel P. Polák.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.