Staré bizniscentrum Apollo 1 už rozoberajú - počas búracích prác očakávajte aj dopravné obmedzenia

24.1.2020

Zdroj: HB Reavis

Páčil sa vám článok?

Na základe búracieho povolenia developer HB Reavis postupne rozoberá celú budovu Apollo 1, aby sa po získaní všetkých ostatných potrebných povolení mohli hneď pustiť do výstavby nového projektu, na ktorý sa verejnosť môže tešiť už v roku 2022.

Aktuálne na projekte prebiehajú asanačné práce, s ktorými investor Nového Apolla - spoločnosť HB Reavis začala v septembri minulého roka. 

"V prvej - prípravnej a čistiacej fáze odstraňujeme vnútorné priečky, zvyšky zariadení priestorov, odstraňujeme kabeláže, rozoberáme zariadenia ako rampy, elektrické skrine, serverové zariadenia, vstavané nábytky a odstraňujeme technológie zo strechy a postupne aj všetky okná," informuje developer a pokračuje: "Začiatok druhej - búracej fázy už môžete vidieť zo strany Mlynských nív. Bager budovu postupne ”hryzie” nožnicami, začal objektmi bližšie k pumpe a bude pokračovať ďalej zo strany Mlynských nív tak, aby zo strany Prievozskej ostala zachovaná čo najväčšia možná časť. Následne sa bager presunie na druhý objekt smerom k Turčianskej ulici."

​"Od začiatku pracujeme s maximálnou recykláciou materiálov a každý druh materiálu je skladovaný a odvážaný osobitne. Takto zrecyklujeme takmer všetko. Niektoré veci sme už stihli aj poskytnúť OZ Cvernovka, ktorým sme zo starého Apolla odovzdali napr. dvere, zárubne či serverové reky. Okrem toho zrecyklujeme aj všetky kovy (meď, hliník, oceľové konštrukcie), sklo, kamenné dlažby, štrk zo strechy, technologické zariadenia, káblové rozvody a pod. Samozrejme recyklujeme aj betón, ktorý sa dá napr. rozdrviť a použiť na stavbu chodníkov. Všetky materiály spracuje externá firma špecializovaná práve na recyklácie daných materiálov," tvrdí HB Reavis. 

"Budovu rozoberáme maximálne šetrne, s najväčším možným ohľadom na okolitú zástavbu, vďaka čomu nenastanú žiadne zmeny na hlavných dopravných ťahoch. Dočasným obmedzeniam sa nevyhneme v časti ulice Mlynské nivy, kde napríklad aj kvôli príjazdom a výjazdom vozidiel zo stavby zaberieme jej časť. Prejazd pre osobné autá však bude možný aj naďalej drobnou obchádzkovou trasou cez parkovisko. Ďalej predpokladáme, že na Turčianskej dočasne zaberieme jeden jazdný pruh, doprava však bude naďalej plynúť v rovnakých smeroch. Zmenami prejde v blízkej dobe aj autobusová zastávka Novohradská na Prievozskej ulici, ktorú presunieme pred budovu Apollo 2 a z bezpečnostných dôvodov uzavrieme chodník na ul. Mlynské nivy, Prievozská a Turčianska," píše developer vo svojej tlačovej správe, ktorej súčasťou bola aj mapka zobrazujúca uzatvorené chodníky a obchádzkové trasy...

Zdroj: HB Reavis

​"Všetky obmedzenia sa budeme samozrejme snažiť čo najviac minimalizovať, či už priestorovo alebo časovo, zabezpečíme náhradné trasovania a samozrejme vás o všetkom budeme včas informovať. Nové Apollo prinesie do časti Ružinova nový život a pracovné príležitosti, cyklokaviareň či cyklohub, širšie chodníky a átrium so zeleňou. To všetko pod taktovkou popredných britských architektov zo štúdia Make Architects," dodal investor. 

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.