VIDEO Pozrite sa, ako sa mení okolie Bosákovej: Pribudne kvetinový záhon, lavičky, smetné koše

23.8.2019
Práce na Bosákovej pri bytovom dome Fuxova

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Práce na revitalizácii zeleného trojuholníka na Bosákovej ulici v Petržalke pri bytovom dome Fuxova sú v plnom prúde. Revitalizácia mestského pozemku okrem iného zabráni nekontrolovanému parkovaniu, ktoré dlhodobo prekáža miestnym obyvateľom.

Aktuálne je pozemok oplotený a prebieha odstraňovanie pôvodných asfaltových plôch. Autá, ktoré tam predtým ľudia parkovali, tam už nemôžu parkovať. Po dokončení bude nasledovať výstavba nových chodníkov v smere k zastávke električky a k obchodnému domu Albero. Zelený trojuholník čaká obnova trávnika o rozlohe viac ako 3 500 m2 a výsadba 23 stromov vrátane dekoratívneho Ľaliovníka tulipánokvetého, ktorý bude novou okrasou územia. Pribudne kvetinový záhon, lavičky, smetné koše, stojany na bicykle i nové verejné osvetlenie. 

Zdroj: nc

​​(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.