• Výstavba
  • 10.10.2018 17:40

FOTO: Ako pokračuje revitalizácia Námestia slobody?

0 0
Revitalizácia Námestia slobody
Zdroj: TS Magistrát

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes spolu so zástupcami OZ Dobré m(i)esto založenou HB Reavis kontroloval priebeh prác revitalizácie Námestia slobody. Aktuálne končí druhá etapa, v rámci ktorej na námestí pribudlo workoutové ihrisko, pobytové trávniky so závlahou a lokálne sa upravila dlažba. Do úplného ukončenia tejto etapy pribudne záhon zelene a nové stromy.

V rámci druhej etapy revitalizačných prác bolo na Námestí slobody vysadených 5 000 m2 trávnikov so závlahou, 3 600 m2 vymenených betónových povrchov a vybudované nové workoutové ihrisko vrátane úpravy jeho okolia. Do samotného ukončenia revitalizácie hlavné mesto vybuduje  na námestí záhon zelene so 6 stromami na mieste bývalých schodov, vysadí 20 nových stromov a  opraví dlažbu vo vnútornom okruhu fontány.

„Výsledky prác už sú viditeľné, okrem závlahy a nových trávnikov sa budeme momentálne venovať budovaniu nového zeleného záhonu a výsadbe viac ako 20 stromov. Paralelne pracujeme na spracovaní projektovej dokumentácie k rekonštrukcii fontány, ktorá prejde štandardným schvaľovacím procesom, dodáva Jakub Gossányi, šéf developmentu v HB Reavis Slovakia.

Zdroj: TS Magistrát

Zdroj: TS Magistrát

Zdroj: TS Magistrát

​Po ukončení tejto etapy sa začne tretia etapa, ktorou je rekonštrukcia fontány Družba. Pôjde o finančne, technicky a časovo náročnú opravu, ktorá je naplánovaná v priebehu budúceho roka. Aktuálne architektonické štúdio v koordinácii s hlavným mestom a OZ Dobré m(i)estom založeným spoločnosťou HB Reavis už pracujú na projektovej dokumentácii, ktorá určí spôsob rekonštrukcie.

„Upraviť tak veľký verejný priestor si vyžaduje čas, financie a námahu. Som rád, že sa nám spolu s partnerom podarilo spojiť všetky tieto tri atribúty a Námestie slobody, ktoré je jedným z najdôležitejších verejných priestorov, bude po dlhých rokoch zanedbávania zrekonštruované a poskytne Bratislavčanom a návštevníkom mesta miesto pre aktívnu formu oddychu,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po kontrolnom dni.

Po novom sú tu umiestnené aj informačné tabule, ktoré usmerňujú najmä pohyb psov. Mesto sa rozhodlo pre model západoeurópskych metropol a vyčlenilo pre nich priestor.

(nc) 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.