Výstavba novej autobusovej stanice na Mlynských nivách napreduje

7.8.2018
Mlynské nivy

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Stavebné práce na novej autobusovej stanici na Mlynských nivách v Bratislave napredujú. Na najbližšie týždne je naplánovaná intenzívna výstavba skeletu a hladenie základových dosiek po betonáži.

Betonáž sa začína podľa stavebníka ráno a niekedy trvá aj viac ako 12 hodín. Po zatuhnutí betónu nasleduje jeho hladenie, ktoré si rovnako vyžiada niekoľko hodín. Investor upozorňuje, že existuje riziko predĺženia prác do noci. "Hladenie je dôležitá fáza pred lakovaním tenkou vrstvou epoxidu, čoho výsledkom je hladký povrch budúceho podzemného parkoviska s kapacitou 2150 miest. Betonáže s leštením betónu sú plánované na 7. a 8. augusta," priblížil developer HB Reavis.

Postupne začínajú aj stavebné práce na stropoch podzemných podlaží. Z dôvodu veľkých rozponov sa niektoré tieto stropy budú predpínať špeciálnou technológiou, ktorá sa podľa stavebníka bežne používa pri mostných konštrukciách.

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí plánuje developer investovať 24 miliónov eur. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri minulého roka  a boli dokončené v januári tohto roka.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice na Mlynských nivách nahradila od začiatku októbra 2017 náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici.

(TASR,nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.