Oprava kaštieľa sa má začať na budúci rok

8.11.2013
0
Rekonštrukcia kaštieľa sa bude financovať z rôznych zdrojov - rusovce_kastiel
Páčil sa vám článok?

Začiatkom tohto roka sa slovenský štát sa stal definitívnym vlastníkom kaštieľa v Rusovciach a vláda začala prípravy na jeho rekonštrukciu. Vyše šestnásť rokov trvajúci súdny spor s maďarským Rádom svätého Benediktína vyhralo Slovensko, pričom štátu pripadlo 90 percent panstva a do vlastníctva rádu prešla časť parku s blízkym kostolíkom.

Do jari budúceho roka sa má začať verejná súťaž na dodávateľa rekonštrukcie. Dovtedy by mala vláda mať jasnú predstavu aj o financovaní záchrany tejto kultúrnej pamiatky. Oprava by sa mohla začať už na budúci rok.

Celková oprava vyjde na 35 miliónov eur. Z nórskych fondov pôjde 5 miliónov eur, Slovensko k tomu doplatí 750 000 eur. Zvyšok bude podľa vlády financovaný zo štátneho rozpočtu, alebo z darov a zdrojov tretích subjektov.

(brn)


Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 1998-2013 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.