Ako ďalej, kúpele Centrál?

12.10.2007
0
Páčil sa vám článok?

Keď sa niekedy okolo roku 1970 rozbehli práce na plavárni Centrál, ktorá dnes chátra, nikto asi ani v tom najhoršom sne nevymyslel, že krátko po dostavbe v osemdesiatych rokoch a po krátkej prevádzke prestane slúžiť svojmu účelu a stane sa akousi zrúcaninou nášho mesta.

Už je to asi sedem rokov a budovu na Trnavskom mýte vidím každý deň, ako chátra a uvedomím si, ako málo plavární v meste máme. Čudujem sa, prečo to nikoho netrápi. Vyzývam mesto, aby po viacerých úspešných akciách (ako sú skultúrnenie a obnova mesta, sprevádzkovanie zimného štadióna v Dúbravke a podobne) prispeli aj k obnove tohto objektu.

Ak si niekto myslí, že ide len o plaváreň, hlboko sa mýli. Súčasťou objektu je totiž aj veľkú parkovisko v podzemí, reštauračné a obchodné priestory. A keď nie mesto, tak aspoň jeho dnešný majiteľ. Dúfam v to najlepšie a verím v nápravu krívd nad Bratislavčanmi.

Michal Milata, Nové Mesto
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.