Po Jánovi Mikasovi boli na Covid-19 pozitívne testovaní aj minister vnútra R. Mikulec a ministerka investícií V. Remišová

2.2.2022

Zdroj: koláž abn - FB

Páčil sa vám článok?

Úrad verejného zdravotníctva ešte včera potvrdil, že na ochorenie Covid-19 bol pozitívne testovaný hlavný hygienik Ján Mikas a to aj napriek tomu, že bol zaočkovaný aj treťou posilňujúcou dávkou vakcíny. Dnes na zoznam maródov pribudli aj minister vnútra Roman Mikulec a ministerka investícií Veronika Remišová. Všetci traja sú v karanténe, bez príznakov a pracujú z domu...

„Minister vnútra sa bude riadiť aktuálne platnou vyhláškou Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorá stanovuje päťdňovú karanténu. Vzhľadom na jeho dobrý zdravotný stav vykonáva agendu, ktorá to umožňuje, z domu, vrátane dnešného rokovania vlády, na ktorom je prítomný online," uviedla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Mikulec bol pozitívne testovaný PCR testom v utorok podvečer (1. 2.). Test absolvoval bez akýchkoľvek príznakov alebo zdravotných komplikácií vzhľadom na plánovanú služobnú cestu do Francúzska. V rovnaký deň podstúpil aj antigénne testovanie pred návštevou základnej školy, ktorý vyšiel negatívny.

Ministerka investícií pracuje z domu, nemá žiadne symptómy. „Vzhľadom na to, že na ministerstve stúpa počet prípadov koronavírusu, objednala sa v pondelok (31. 1.) preventívne na PCR test, napriek tomu, že nemala žiadne príznaky. Výsledok jej prišiel počas zasadnutia koaličnej rady, okamžite informovala zúčastnených a odišla domov," uviedol vedúci tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Andrej Ďuríček. Dodal, že vicepremiérka si vzhľadom na množstvo stretnutí v rámci pracovných povinností každý deň robí antigénový test.

Ešte včera hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková potvrdila, že aj hlavný hygienik SR Ján Mikas bol pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19. Aktuálne je bez klinických príznakov. „Pracuje z domu, na potrebných stretnutiach sa zúčastňuje online formou," priblížila hovorkyňa.

(TASR)

Páčil sa vám článok?