V Bratislave pokračuje súdne pojednávanie v kauze prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej

14.10.2021
Pavol Rusko

Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Páčil sa vám článok?

Pred senátom Okresného súdu Bratislava II pokračuje hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriaditeľa TV Markíza Pavla R. Sylvie Klaus-Volzovej. Zo štyroch obžalovaných na proces eskortovali len v kauze televíznych zmeniek odsúdeného bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. Ostatní dali súhlas svojim obhajcom na pojednávanie v neprítomnosti.

Vypovedať by malo päť svedkov. Medzi nimi za viacero vrážd na doživotie odsúdený Alojz Kromka, prezývaný Čistič. Prítomný je aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek a obhajca poškodenej Klaus-Volzovej Roman Kvasnica. Proces prebieha, tak ako doteraz, v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) v Bratislave.

Naposledy sa vo veci konalo 10. júna, keď vypovedalo dovedna sedem svedkov. Mimo jednej svedkyne vypovedali bývalí vysokopostavení členovia skupiny sýkorovcov, ktorí sú buď aktuálne vo výkone trestu, alebo sú už prepustení na slobodu. V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov prezývaný Kýbel, bos Mikuláš Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol R. u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať práve bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Pavol R. účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali. Pojednávanie bolo napokon odročené na január budúceho roka. 

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie