FOTO a VIDEO: V Bratislave sa v utorok konalo viacero protestných zhromaždení - vyvrcholili pred NR SR!

17.11.2020

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Už na obed, teda okolo dvanástej hodiny sa začalo prvé zhromaždenie na Námestí SNP, pričom zároveň sa ľudia začali stretávať aj pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí. Svojich priaznivcov zvolal aj Smer pred budovu NR SR na Námestie Alexandra Dubčeka a najväčšia koncentrácia davu sa očakáva pred Úradom vlády na Námestí slobody.

Zdroj: Matúš Husár

​Niekoľko desiatok ľudí prišlo so štátnymi vlajkami protestovať na Hodžovo námestie... 

Zdroj: Matúš Husár

​Počet protestujúcich sa neustále zväčšoval, nakoľko sa sem presunuli účastníci ostatných zhromaždení...

Zdroj: Matúš Husár

Zdroj: Matúš Husár

​Dav sa napokon presunul pred Úrad vlády na Námestie slobody...

Zdroj: Matúš Husár

​Budovu Úradu vlády od protestujúcich oddeľoval kovový plot a policajti v prilbách a so štítmi...

Takto to dnes vyzeralo na Hodžovom námestí:

Na Námestí Alexandra Dubčeka pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky sa stretli priaznivci opozičnej strany Smer - SD, kde sa im prihovoril poslanec Robert Fico:

Protestujúci sa presúvajú pred Úrad vlády SR, ktorý je chránený kovovým plotom a policajnými jednotkami:

K protestom sa už na sociálnej sieti vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý zverejnil nasledujúci text: "HLAVY HORE! 30 rokov sme spomínali v tento deň na hrdinov Novembra. Na ich odvahu a statočnosť. Na státisíce ľudí, ktorí ich na námestia prišli podporiť, až spolu vytvorili spoločenstvo ľudí, ktoré nám pokojne vydobilo cestu ku slobode. Dnes námestia ovládnu iní ľudia. Roky im odkaz Novembra bol uplne ukradnutý ... ba práve naopak, v príkrom rozpore s jeho odkazom, jeho hodnoty ničili. Jeden vedome vydal vedenie elitných útvarov polície do rúk nitrianskej mafie používajúcej tie najhoršie sicílske praktiky. Len preto, aby mu zaistili bezpečnosť a nerušený Klondajk na štátnom majetku. Čo na tom, že na to doplatil Jano a Martina životom! Druhý roky zvelebuje režim, ktorý postihnutých ľudí či ľudí nie pravej rasy považoval za odpad, ale kríž na hrudi nosí. Tí ostatní si zas dnes myslia, že sloboda je absolútna a ak príde k oprávnenej snahe štátu chrániť v pandémii zdravie a životy starých a chorých, tak to je vraj zásah do ich ústavných práv. Nemáme sa za čo hanbiť. Nie sme v klietke hanby, robíme presne to, čo sme ľuďom pred voľbami sľúbili - čistíme Slovensko od podlahy. Od mafie a ich dlhoročných prisluhovačov. Že majú z toho strach? To je prirodzené, vedia, že dni na slobode mnohých z nich sú spočítané. Že budú kvičať tí, ktorí z toho mali dlhé roky prospech? Budú, ale nás to nezastaví. Vyčistíme Slovensko od mafie a naplníme tak skutočný odkaz Novembra. Nie, nebojme sa o November. Dnešný deň nie je jeho pohrebom, je len budíčkom. Budíčkom, aby sme si o to viac uvedomili, že jeho hodnoty musíme neustále chrániť a deťom vysvetľovať. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii, ktorú dnes budeme vidieť v uliciach v bagandžách mašírovať. ĎAKUJEM Milan Kňažko ĎAKUJEM Ján Budaj."

Zdroj: FB E.Š.

Policajti napokon na Hodžovom námestí museli zasahovať a zadržali napríklad aj poslanca ĽS Naše Slovensko Andreja Medveckého. "Policajné korytnačky ho zobrali priamo pred prezidentským palácom. Úplne bezdôvodne!" napísal na FB predseda strany Marián Kotleba. 

Zdroj: FB P.K.

​Protestujúci sa vybrali z Hodžovho námestia smerom na Bratislavský hrad.

Zdroj: FB M.K.

​Pred parlamentom žiadali demisiu premiéra Igora Matoviča aj ministra vnútra Romana Mikulca...

(ars, ms, nc)

Páčil sa vám článok?