Pokračuje proces s vyššou súdnou úradníčkou Veronikou Š. v drogovej kauze

15.10.2020

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

S vylúčením verejnosti, teda aj novinárov, za dodržania protipandemických opatrení pokračuje vo štvrtok na Okresnom súde (OS) Bratislava V pojednávanie v drogovej kauze s vyššou súdnou úradníčkou OS Bratislava I Veronikou Š.

Súd by mal vypočuť dvoch svedkov a čítať listinné dôkazy. Proces, v rámci ktorého čelí obžalobe aj Andrea F. a Jozef H., sa začal 6. októbra. V rámci výsluchu obžalovaných Veronika Š. priznala svoju vinu. Obžaloba bola v tejto veci podaná 24. augusta. Veronika Š. je od konca marca po rozhodnutí Krajského súdu (KS) v Bratislave väzobne stíhaná. KS vtedy zamietol jej sťažnosť voči rozhodnutiu OS Bratislava V, ktorý ju 9. marca vzal do väzby. Odvolací súd ju zamietol ako nedôvodnú. Rovnako postupoval KS v Bratislave aj v prípade Andrey F., Jozef H. sa vzdal sťažnosti. V prípade Jozefa H. išlo o zamestnanca Ministerstva spravodlivosti SR, ktorý mal na starosti údržbárske a sťahovacie práce.

 Na trojicu zo štyroch zadržaných podal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na vzatie do väzby 6. marca za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Pár dní predtým po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Š., Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až dovtedy, a to hlavne v Bratislave. NAKA zasahovala v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícok eur a marihuanu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?