Šport

  • Šport
  • 08.10.1998 09:00

Tenisoví amatéri si skrížia rakety

0 0

Miestny úrad mestskej časti Bratisla­va - Nové Mesto pripravil na záver „letnej“ športovej sezóny Tenisový turnaj amatérov, ktorý bude v dňoch 9. až 11. októbra na športovom ihrisku Ladzinského na Kramároch.

  • Šport
  • 08.10.1998 09:00

Budúci rok uvidíme turnaj WTA Tour žien

0 0

Streda 16. septembra vojde do histórie slovenského tenisu. Na zasadnutí predstaviteľov WTA Tour v New Yorku sa zdvihli ruky pre vznik nového turnaja v rámci svetovej série ženského tenisu a jeho dejiskom bude BRATISLAVA.

  • Šport
  • 08.10.1998 09:00

Naši o postup na Euro 2000

0 0

Zásluhou Slovana, ale aj Petržalky či Interu, sa futbalová Bratislava na jeseň trošku prebudila a v stredu 14. októbra môže dať dôkaz, že to neplatí len pre ligu, ale aj pre reprezentáciu.

V Dúbravke na Harmincovej ulici by mal byť tento rok otvorený nový zimný štadión. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení mesta Bratisla­vy (STARZ), ktorá je správcom tohto zariadenia, začala v pondelok 5. októbra so skúšobnou prevádzkou.

  • Šport
  • 24.09.1998 09:00

Dostihy sú šport pre celé rodiny

0 0

Závodisko Bratislava oslávilo tento rok dvadsaťročnicu od pravidelných nedeľňajších popoludní. Areál, ktorý sa stal známym nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku či Poľsku síce vznikol o päť rokov skôr, ale v prvých sezónach išlo skôr o jednorazové podujatia.

Futbalovým pamätníkom určite nie je ani dnes do smiechu, keď si spomenú na upršaný 25. apríl 1965. Strieborný tím z predchádzajúcich majstrovstiev sveta - Československo - vtedy v kvalifikácii na svetový šampionát, ktorý bol o rok neskôr v Anglicku, privítal na Tehelnom poli Portugalsko. Zaplnené hľadisko (60 tisíc divákov) si v ten deň nepripúšťalo nič iné ako víťazstvo.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.