Šport

Už túto zimnú sezónu bude verejnosti sprístupnené klzisko na Harmincovej ulici v Dúbravke. Toto klzisko bolo nefunkčné od osemdesiatych rokov, keď sa (pôvodne pre rekonštrukciu Zimného štadióna) začalo s jeho zakrývaním. Ako sa ukázalo neskôr, zastrešovanie nebolo také jednoduché, ako sa zdalo na prvý pohľad.

  • Šport
  • 30.11.-0001 00:00

V nedeľu bude Oaks vyhradené pre kobyly

0 0

V nedeľu 14. septembra 2014 bude v areáli Závodiska v Starom háji v poradí už 17. dostihový míting sezóny. Vrcholom dostihového dňa bude predposledná bratislavská klasická skúška anglického plnokrvníka – 22. Slovenské Oaks Deluvis s celkovou dotáciou 21 000 eur (rovina Listed na 2000 metrov pre 3-ročné kobyly). Prihlásených je 18 kobýl.

  • Šport
  • 30.11.-0001 00:00

HC Slovan Bratislava zdolal Barys Astana 5:3

0 0

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v stredajšom dueli KHL kazašský klub Barys Astana 5:3 a natiahli tak víťaznú šnúru na štyri zápasy. V tabuľke Západnej konferencie poskočili na deviatu priečku. Štvorzápasovú domácu sériu v piatok 23. októbra o 19.00 h zakončia súbojom s Avangardom Omsk.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.