Šport

  • Šport
  • 08.10.1998 09:00

Budúci rok uvidíme turnaj WTA Tour žien

0 0

Streda 16. septembra vojde do histórie slovenského tenisu. Na zasadnutí predstaviteľov WTA Tour v New Yorku sa zdvihli ruky pre vznik nového turnaja v rámci svetovej série ženského tenisu a jeho dejiskom bude BRATISLAVA.

  • Šport
  • 08.10.1998 09:00

Naši o postup na Euro 2000

0 0

Zásluhou Slovana, ale aj Petržalky či Interu, sa futbalová Bratislava na jeseň trošku prebudila a v stredu 14. októbra môže dať dôkaz, že to neplatí len pre ligu, ale aj pre reprezentáciu.

V Dúbravke na Harmincovej ulici by mal byť tento rok otvorený nový zimný štadión. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení mesta Bratisla­vy (STARZ), ktorá je správcom tohto zariadenia, začala v pondelok 5. októbra so skúšobnou prevádzkou.

  • Šport
  • 24.09.1998 09:00

Dostihy sú šport pre celé rodiny

0 0

Závodisko Bratislava oslávilo tento rok dvadsaťročnicu od pravidelných nedeľňajších popoludní. Areál, ktorý sa stal známym nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku či Poľsku síce vznikol o päť rokov skôr, ale v prvých sezónach išlo skôr o jednorazové podujatia.

Futbalovým pamätníkom určite nie je ani dnes do smiechu, keď si spomenú na upršaný 25. apríl 1965. Strieborný tím z predchádzajúcich majstrovstiev sveta - Československo - vtedy v kvalifikácii na svetový šampionát, ktorý bol o rok neskôr v Anglicku, privítal na Tehelnom poli Portugalsko. Zaplnené hľadisko (60 tisíc divákov) si v ten deň nepripúšťalo nič iné ako víťazstvo.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.