Šport

  • Šport
  • 23.03.2000 00:00

Vznikne Ružinovský športový klub

0 0

Ružinovská samospráva zvažuje zriadenie Ružinovského športového klubu, ktorý by mal pre obyvateľov tejto mestskej časti vytvárať podmienky na rozvoj športových a rekreačných aktivít.

Bratislavský futbalový zväz obhospodaruje okrem samotného mesta aj tri okresy - Bratislavu-vidiek, Senec a Malacky. Štatisticky pod ňu patria štyria marssuperligisti - Slovan, Inter, Petržalka, Senec, traja druholigisti - Slovan B, Inter B a Devín, jedna tretia liga, dve štvrté a počet registrovaných hráčov sa vyšplhal až na 13 500! Dosť na pochválenie, dosť na menšie či väčšie problémy.

Európska futbalová zima sa kráti. V polovici decembra sa ešte hralo posledné minuloročné kolo Ligy majstrov a začiatkom marca tu bola znovu najprestížnejšia pohárová súťaž na starom kontinente.

  • Šport
  • 09.03.2000 00:00

Korčuliarska sezóna sa končí

0 0

Posledným dňom, keď sa bratislavská verejnosť bude môcť zdarma korčuľovať na verejnom umelom klzisku v Starom Meste na Hviezdoslavovom námestí, bude nedeľa 12. marca. Od nasledujúceho dňa začína správca klziska s jeho demontážou.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.