FOTO Rekordné množstvo bežcov odštartovalo na Devíne podujatie Behaj lesmi

8.5.2022
Behaj lesmi Devín

Zdroj: behajlesmi.sk

Páčil sa vám článok?

Aj napriek zamračenej predpovedi počasia sa prvú májovú sobotu na Devíne zišlo rekordných 979 pretekárov, aby spolu zahájili sériu piatich pretekov po tých najkrajších miestach Slovenska. Takmer tisícka účastníkov si vyskúšala celkom nové trate vedúce cez Devínsku kobylu či územie Sandberg a zatlieskala úžasným seniorom z domova dôchodcov v Bratislave! 

Ako prví dobehli pre svoju medailu najmenší bežci v detských pretekoch. Tento rok súťažilo až 157 detí v šiestich kategóriách. Predčasným vrcholom programu boli charitatívne preteky VoltaRUN, ktorých finančný výťažok zo štartovného aj za každý ubehnutý kilometer pomôže seniorom zo slovenských domovov dôchodcov. "Jednoznačne najväčší aplauz dňa si od prítomných bežcov i divákov vyslúžili 89 ročná pani Ľudmilka a dokonca 97 ročná pani Margitka z domova seniorov na Pažítkovej 2 v Bratislave. Tieto dámy svojimi výkonmi, ale najmä prístupom k životu inšpirovali všetkých prítomných a potvrdili starú známu pravdu, že vek je iba číslo," priblížil Richard Valoušek zo spoločnosti Raul.

Prostredníctvom Nadácie JOJ, ktorá charitatívny beh VoltaRUN zastrešuje sa vybrala suma 2914 eur, ktorá má poslúžiť vybranému domovu seniorov na zakúpenie rehabilitačných a pohybových pomôcok pre seniorov. Táto suma však ešte nie je finálna, pridajú sa k nej ďalšie možnosti prispievania nad rámec registrácie.

Zdroj: behajlesmi.sk

Zdroj: behajlesmi.sk

​Prvá zastávka série vyvrcholila hlavnými pretekmi o jednej hodine popoludní dlhšou 22 kilometrovou trasou, na ktorú nadväzovala 12 kilometrová kratšia trasa. 

Víťazom dlhej trasy, vedúcou napríklad aj cez známe Dúbravské schody, sa stal s časom 1:35:35 hodiny Konštantín Kocian, medzi ženami potom uspela Bronislava Chrappa za 1:51:16 hodiny. Kratšiu vzdialenosť, ktorá účastníkov zaviedla po stúpaní cez hrad Devín do lesov Devínskej Kobyly, vyhral Radovan Tomeček za 47:48 minúty. Ako prvá žena potom do cieľa dorazila Lenka Károlyi za 01:04:16 hodiny. Už o tri týždne bude bežecká séria Behaj lesmi pokračovať, a to novinkou Behaj lesmi Čičmany 28.5.2022. 

Zdroj: behajlesmi.sk

Zdroj: behajlesmi.sk

Zdroj: behajlesmi.sk

Zdroj: behajlesmi.sk


Zdroj: behajlesmi.sk

Bežeckého podujatia na Devíne sa zúčastnili aj seniori.

(ts,nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie