Futbalový tréner a komentátor Vlado Goffa zápasí v nemocnici s Covidom - snaží sa ho poraziť aj humorom!

16.3.2021
0

Zdroj: koláž abn - FB V.G.

Páčil sa vám článok?

"Ťažký súper ten covid, zatiaľ sme po prvom polčase a hoci som mal výhodu domáceho prostredia a predtým poctivo dodržiaval taktiku ROR, i tak ma zmastil ako žito. Teploty, dusenie sa, slabý ako 10x vylúhovaný čaj," napísal futbalový tréner a externý komentátor RTVS Vlado Goffa na sociálnu sieť z nemocnice v Žiline. A hoci mu v nej ide o život, tak ho humor neopúšťa...

"Dnes začíname 11. deň, už na ihrisku nemocnice. Už za mňa kopú anjeli, úžasní doktori a sestričky. Hádam to spolu dotiahneme do víťazného konca. Dávajte si na seba pozor. A ak máte nejaké preposlané videá z plných terás v Novom Sade či z trhov v Anglicku, pošlite mne i ďalším, nech si uvedomia, že iba my Slováci sme neslobodné ovce, čo nosia handry na papuli, že už treba všetko rozvoľniť a celý svet je pod vplyvom tajného spiknutia atď.," napísal 11. marca 2021 na sociálnu sieť Vlado Goffa ku svojej aktuálnej "selfie" fotografii z nemocničného lôžka. 

Ešte v ten istý deň pridal zo žilinskej nemocnice aj ďalší status v znení: "Včera ma polomŕtveho doviezli na covid oddelenie. Leží tam pacient a komusi telefonuje práve a vysvetľuje: Včera tu ležal vedľa na posteli taký lampasák, dobre vyzerajúci dedko. A že má chuť na mandarínku. Tak mu vravím, počkajte, ošúpem vám. A kým som ju došúpal, kukám, dedko zomrel. (Koniec telefonátu kolegu na izbe). Fakt som si nevedel predstaviť nič rozkošnejšie na privítanie."

Zdroj: FB V.G.

​Pochopiteľne, že na hospitalizáciu, ale aj diagnózu Vlada Goffu reagovali slovami solidarity a podpory stovky ľudí, čo komentoval slovami: "Vy ľudia ste fakt hrozní. Zavesím na FB fotku z koncertu Foo Fighters - 100 lajkov. Zavesím fotku s mamou - 200 lajkov. Zavesím fotku s Boženíkom - 300 lajkov. Zavesím svoju fotku - trosky z covidového oddelenia a úplná záplava lásky. Toľko povzbudzujúcich komentárov, SMS-iek, nádherných odkazov som nikdy ani len približne nedostal. Som dojatý. Už polhodinu plačem na lôžku s maskou na tvári. Personálu neviem vysvetliť, že nič ma nebolí a nech mi nič nepichajú, to sa mi kotúľajú slzy šťastia. Ďakujem!" 

Zdroj: koláž abn - FB V.G.

​S majstrom Európy z roku 1976 Antonínom Panenkom, ktorý vlani tiež prekonal Covid-19 a ako spolukomentátor RTVS (vpravo) na futbalovom štadióne.


Je priam obdivuhodné, že aj napriek všetkým okolnostiam si futbalový expert zachováva nadhľad a zmysel pre humor, hoci občas trochu čierny. Svedčí o tom aj tento jeho status: "Teraz už vrískam, ale skoro som sa dosral od strachu. Do mojej covidovej izby vstúpi človek v skafandri, len má na sebe ešte nejaké rúcho plus knižku. Farár. Kks, čo mi došiel dať posledné pomazanie? Veď vraveli, že prežijem. Som kňaz na tomto oddelení, s vašim kolegom sa ideme pomodliť, môžete sa pridať. Krátka kázeň, otčenáš, požehnanie, milý bol, ešte sme polhodinu debatili o cirkvi. V prvom momente vo mne ale fakt hrklo a naozaj som skoro pustil do gatí." 

Svojim kamarátom, známym a FB sledovateľom sa ohlásil aj počas víkendu pred ligovým zápasom MŠK Žilina - Spartak Trnava slovami: "Ako sa mám? Takto. Voľakedy som bol rýchly útočník, teraz utekám z lopaty a nevládzem, no makám. Štvrtý deň v nemocnici, už tretia moja JIS-ka, furt ma presúvajú. Nedávam to sem, aby ste ma ľutovali, ale aby ste si dávali pozor na seba a blízkych a pri prvých príznakoch utekali na PCR test a k lekárovi. Senzační doktori a personál. Pred chvíľou dobehol jeden a oznámil, že pacient ročník 1974 sa prebral a je pri vedomí. Oni normálne vytvorili malý kruh a tancovali na izbe od radosti. A Trnafčania prepáčia, dnes vás rozbijeme." 

Zdroj: FB MŠK Žilina

​V samotnom zápase, ktorý sa hral v sobotu na žilinskom trávniku, to dlho nevyzeralo tak, že sa by sa predpoveď či prianie Vlada Goffu mohlo naplniť. Trnava vyhrávala ešte niekoľko minút pred koncom 1:0 a vyzeralo to tak, že si spod Dubňa odnesie 3 body, čo sa Spartaku nepodarilo už vyše 10 rokov. Domáci futbalisti však v 88. minúte vyrovnali na 1:1 a v piatej minúte nadstavenia výsledok otočili na 2:1 vo svoj prospech. Komentátori RTVS v priamom prenose pri záberoch na radujúcich sa hráčov v žltých dresoch a zelených trenírkach nezabudli spomenúť chorého Vlada Goffu a poslali mu do nemocnice pozdrav so želaním skorého uzdravenia.

Zdroj: koláž abn - FB V.G.

Počas svojej kariéry sa osobne spoznal s viacerými dnešnými hviezdami slovenského futbalu, akými sú napríklad aj Milan Škriniar či Marek Hamšík. 

​V pondelok sa bývalý hráč Žiliny, Dukly Banská Bystrica a Martina, ktorý ma na svojom konte 18 ligových gólov a ako tréner viedol množstvo slovenských klubov od Kysuckého Lieskovca až po ŠK Slovan Bratislava, ozval z nemocničného lôžka opäť, ale už s trochu depresívnejším príspevkom:  "Už viem, ako vyzerá covidova vojnová zóna. Som v epicentre diania, dnes z nás šiestich na izbe odviezli dvoch z kyslíka na pľúcnu ventiláciu. Uvidím ich ešte? Všimol som si, že 40 a 50-roční to zvládajú oveľa lepšie než my starší. Nechcem vás strašiť, len poprosiť o maximum očkovania a zodpovednosti. Vaši blízki vás potrebujú. Granáty okolo mňa nelietajú, ale bolesť a slzy áno. Update po dvoch hodinách - jedného z nich - ročník 53 už neuvidím. RIP."

Zdroj: koláž abn - FB V.G.

​Vlado v tričku obľúbenej hudobnej skupiny s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, pri oslave svojich 60. narodenín na štadióne v Žiline a vo februári na ligovom zápase Ružomberok - Slovan.  

S Vladom Goffom sme sa dnes skontaktovali, aby sme sa ho opýtali, ako sa má. Odpísal nám: "Dusí ma, aj tých okolo, pri každom otočení, malej zmene tela, to je najhoršie. Ani len sadnúť sa nedá." Preto sme mu určite aj v mene čitateľov Bratislavských novín popriali veľa síl v jeho súboji s ochorením Covid-19, aby v tomto zápase o všetko zvíťazil a vrátil sa domov či následne aj na futbalové štadióny, kde sa takisto vždy cítil ako doma...

(ars) Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie