Bratislavu dnes čakajú policajné manévre - dôvodom je rizikový futbalový zápas

7.12.2019
Trnavskí fanúšikovia včera v bratislabve robili výtržnosti - Futbal policia1
Páčil sa vám článok?

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave bude počas dnešného dňa vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť hlavného mesta SR Bratislavy v súvislosti s futbalovým zápasom Fortuna Ligy 2019/2020 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa má odohrať na štadióne Tehelné pole.

"Cieľom opatrení  ktorých bude zabezpečiť ochranu života, zdravia, majetku občanov, ako aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky pred, počas a po ukončení futbalového zápasu. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o rizikové podujatie, bude do bezpečnostného opatrenia velený dostatočný počet policajtov poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície. Na trase presunu fanúšikov môže dôjsť k čiastočným dopravným obmedzeniam. Tie sa budú týkať predovšetkým Bajkalskej, Trnavskej a Vajnorskej ulice a to od 14.00 hod. Dopravní policajti budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja budú operatívne reagovať. Počas futbalového zápasu sme pripravení poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe v prípade, ak by na štadióne došlo k hrubému narušeniu verejného poriadku. Situáciu v bezprostrednej blízkosti štadióna, ale aj v jeho širšom okolí bude polícia pred, počas a po ukončení zápasu monitorovať," informovala nás hovorkyňa polície Lucia Mihalíková.

​"Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave zároveň upozorňuje účastníkov športového podujatia, že v zmysle zákona o organizovaní verejných športových podujatí je účastník podujatia povinný dodržiavať pokyny organizátora podujatia, členov usporiadateľskej služby, príslušníkov Policajného zboru, príslušníkov obecnej polície a strpieť úkony člena usporiadateľskej služby. Účastníkovi podujatia sa zakazuje v zmysle uvedeného zákona najmä vnášať na miesto konania a používať pyrotechnický výrobok, strelnú zbraň, chladnú zbraň alebo inú vec, ktorou možno urobiť útok voči telu dôraznejším, navštevovať podujatie pod vplyvom alkoholu, omamných alebo psychotropných látok, či používať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov," zdôraznila policajná hovorkyňa.

(ts, ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.