Peter Šťastný vstúpil do Siene slávy

30.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Hokejová legenda Peter Šťastný bol začiatkom tohto týždňa (z pondelka na utorok) slávnostne uvedený do hokejovej Siene slávy - Hall of Fame. Stal sa tak štvrtým európskym, druhým slovenským a prvým bratislavským hokejistom, ktorému sa dostalo tejto cti.

„Aktívna kariéra sa skončila, ale prítomnosťou v Sieni slávy si človek uvedomí, že sa stal ďalším stavcom hokejovej chrbtice,“ povedal Peter Šťastný pri tejto príležitosti denníku SME.

Peter Šťastný sa narodil 18. septembra 1956 v Bratislave. S hokejom začínal v bratislavskej „Jame“ na Kvetnej ulici, neskôr hrával v drese Slovana Bratislava, Quebec Nordiques, New Yersey Devils, St. Louis Blues. Slovanu pomohol v sezóne 1978/79 k historickému titulu majstra ČSSR, v drese Československa bol dvojnásobným majstrom sveta.

V NHL bol v sezóne 1980/81 najlepším nováčikom, v celkovom bodovaní v histórii NHL 22. hráčom v poradí, po W. Gretzkom bol 2. najlepším hráčom NHL 80. rokov. Dnes žije v americkom St. Louis, s manželkou Darinou majú štyri deti - Kristínu, Katarínu, Pavla a Jana.

(red)

Páčil sa vám článok?