Prestávka slovanistom pomohla, prídel sa ušiel Nitre

24.11.2006
Páčil sa vám článok?

Hokejisti Slovana sa tesne pred reprezentačnou prestávkou trápili. Prehrali doma s Košicami, šokujúco podľahli poslednej Skalici a všetci si v tej chvíli vraveli, vďakabohu, že ide reprezentačná prestávka. Tá zrejme padla slovanistom naozaj vhod. Hneď v prvom vystúpení po Nemeckom pohári totiž rozdrvili nebezpečnú Nitru a trápenie spred dvoch-troch týždňov je definitívne zabudnuté!

Takmer 5-tisíc spokojných fanúšikov aplaudovalo výbornému výkonu okorenému siedmimi krásnymi gólmi. „Pomohla nám presilovka Nitry, v ktorej sme strelili dva góly,“ priznal asistent trénera Róbert Pukalovič. K dobrej nálade pomohla aj záverečná tretina, ktorú Bratislavčania vyhrali 3:1 a v ktorej sa presadili mladí hráči. „Výsledok začali písať skúsení, dokoncili to mladí,“ priznal s úsmevom Róbert Pukalovič, ktorého tešila nielen strelecká efektivita, ale aj prístup jeho zverencov: „Všetci poctivo bránili, bolo vidieť, že majú chuť do hry.“ Dobrú formu potvrdili slovanisti aj vo Zvolene. Pred takmer plným hľadiskom síce nakoniec podľahli domácim v predĺžení, ale tréner Rostislav Čado bol spokojný: „Viac však s výkonom ako s výsledkom,“ podotkol a dodal: „Chlapci sa po pauze viditeľne chytili, čo ma veľmi teší!“

K prestávke sa na internetovej stránke vrátil aj obranca Stano Škovránek. „Posledné dve stretnutia pred ňou sa nám skutočne veľmi nevydarili, ale prehrali sme ich až v samotných záveroch. Nebolo to teda vypustené, ani nezvládnuté. Už však na to zabúdame a pokúšame sa na ne nemyslieť. Uvedomujeme si, kde sa stala chyba a rozmýšľame nad tým, čo urobiť, aby sme hrali stále lepšie. Počas pauzy sme mali riadnu zaberačku, na programe boli aj trojfázové tréningy, striedali sme posilňovňu s ľadom. Bolo to tvrdé, no uvedomujeme si, že aj potrebné. Duel s Nitrou nakoniec ukázal, že to stálo za tú námahu.“

Škovránek súčasne priznal, že v tejto fáze súťaže nie je tabuľka až taká dôležitá: „Nesledujem ju ani ja, sústreďujem sa vždy len na najbližší zápas. Všetci sú súpermi a pod nami je to poriadne vyrovnané. Vlani som hral napríklad v mužstve, ktoré všetci odpisovali, no nakoniec som sa stal so Žilinou majstrom. Tímy, ktorým to vtedy nevyšlo, a bol medzi nimi aj Slovan, dávajú teraz do toho viac úsilia a opäť sú tam, kam roky patrili a kde bol nas to slovenský fanúšik zvyknutý. Príde však play-off a tam môžu prísť prekvapenia. Tak ako minulý rok. Preto nič nepodceňujeme,“ prezradil pre slovanistickú stránku Stano Škovránek.

Páčil sa vám článok?