• Šport
  • 12.11.2017 15:00

FOTO: Bratislavou dnes bežali stovky ľudí. Čo si pripomínali?

0 0
Zdroj: TASR

V hlavnom meste sa dnes uskutočnil ďalší z populárnych behov. Študentský beh, ktorým si chcú účastníci pripomenúť novembrové udalosti rokov 1939 a 1989, však nebol určený iba študujúcim.

Bežci odštartovali na 12,5 km dlhú trať o jedenástej dopoludnia z Mlynskej doliny pred internátom Ľ. Štúra. Trať viedla z Mlynskej doliny k Dunaju, ďalej popri rieke k Starému mostu, cez ktorý sa dostali do Petržalky a potom smerovali cez Sad Janka Kráľa a po hrádzi až k Mostu Lafranconi. Cieľ behu bol opäť v Mlynskej doline.

Víťazom medzi mužmi sa stal Matúš Verbovský z Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine s časom 0:43:13. Medzi ženami zvíťazila Katarína Bátovská z AK Tlmače s časom 0:54:06.

Beh, ktorý organizuje OZ Beh si ty, je pripomienkou udalostí zo 17. novembra 1939, keď povstali pražskí vysokoškoláci proti nacizmu a fašizmu šíriacemu sa Európou. O polstoročie neskôr, 16. novembra 1989 v Bratislave a 17. novembra 1989 v Prahe, to boli opäť mladí ľudia, ktorí spustili proces konca socialistického režimu, vlády jednej – komunistickej strany v bývalom Československu.

FOTOGALÉRIA:

Študentský beh 2017

​Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala. Zabehať si mohol prísť každý, dôchodcovia mali štartovné zadarmo. 

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.