Na Pasienkoch budú súperiť plavci z 15 krajín aj o postup na MS do Budapešti

4.5.2017
0
Na pasienkoch budú súperiť plavci z 15 krajín aj o postup na ms do budapešti - Plavci1 Na pasienkoch budú súperiť plavci z 15 krajín aj o postup na ms do budapešti - Plavci1
Páčil sa vám článok?

Plavecký klub ORCA Bratislava a Slovenská plavecká federácia organizujú XIX. ročník medzinárodného plaveckého mítingu ORCA CUP 2017, ktorý bude zároveň kvalifikačným podujatím FINA na MS 2017 a OHM 2018. Preteky sa uskutočnia v 50 metrovom bazéne v KP Pasienky na Junáckej ul. č.4 v Bratislave v termíne od 5. do 7. 5. 2017.

Na podujatie sa prihlásilo 912 plavcov z 15 krajín – Rakúska, Belgicka, Chorvátska, Česka, Veľkej Británie, Gruzínska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Ruska, Srbska, Slovinska, Švajčiarska a Slovenska. Najväčšími hviezdami podujatia pre rok 2017 sú medailisti z MS a ME Slovák Richard Nagy a Briti  Max Litchfield a Nicholas Grainger. Po obmedzeniach z kapacitných dôvodov (podľa výkonnosti) a po odhláškach  sa v piatok na štart postaví 730 najlepších plavcov.

Slovenskí reprezentanti budú bojovať  o splnenie limitov na vrcholné podujatia roku 2017 /MS, LSU, MEJ, MSJ, EYOF/. ORCA CUP je zároveň aj  4. kolom FPD Slovenského pohára družstiev 2017: Už dnes o 13-tej hodine sa začne aj sprievodný program – konkrétne v Dome športu sa bude konať seminár pre trénerov a fanúšikov plávania s témou „ Tréningové metódy stredných tratí a tréning pre polohové preteky“, pričom prednášateľom bude Russel Barber – súčasný tréner Nagya, Litchfielda a Graingera.

(ars, foto: orca)

Páčil sa vám článok?