Belasí vyhrali v Trenčíne, rozhodne sa vo štvrtok
Hokejisti Slovana Bratislava odvrátili aj druhý mečbal Dukly Trenčín v semifinále Extraligy a po víťazstve 4:1 v zápase na trenčianskom ľade vyrovnali stav série na 3:3. Rozhodujúci siedmy zápas sa bude hrať vo štvrtok 27. marca od 17.00 h v Samsung Aréne.
Tréner Slovana Zdeno Cíger musel už v 3. min siahnuť k vynútenej zmene v zostave, keď zraneného Kokavca nahradil Baček. Úvod sa celkovo niesol v opatrnom duchu, vážnejšie príležitosti si obe mužstvá vypracovali až počas presiloviek. Pri vylúčení Pišteka však nevyzreli na Hoviho domáci Pardavý a Nemec a na druhej strane Kováč vychytal Hujsu i Kapuša. Jedenásť sekúnd pred návratom Kollára z trestnej lavice však v 13. min napriahol od modrej Srdínko a "belasí" viedli 1:0. Odpoveď Dukly prišla rovnako v početnej výhode, keď v 17. min Král šikovne tečoval strelu Kollára a zaznamenal už svoj deviaty gól v tohtoročnom play off.
V druhej tretine pokračoval pred vypredanými trenčianskymi tribúnami svižný hokej. V 22. min po Pardavého strele a Hoviho zásahu puk poskakoval na bránkovisku, o tri minúty neskôr na opačnej strane po Dömeho aktivite a Hruškovom pokuse s námahou zasahoval Kováč. V 28. min Sersen nastrelil brvno domácej svätyne a akoby tým predznamenal gólový uragán Slovana. V rozpätí 61 sekúnd totiž v polovici duelu po zaváhaniach obrany najskôr Hreus šikovne blafákom oklamal brankára Trenčína a potom Hujsa našiel medzeru medzi jeho betónmi. Vynikajúcu druhú tretinu z pohľadu hostí podčiarkol v 35. min po zlom striedaní Dukly a samostatnom nájazde nechytateľnou strelou pod brvno Uram. V 39. min mohol náskok Bratislavčanov zvýrazniť Kuľha, jeho pokus však zastavila ľavá tyčka.
V úvode tretej časti mohol znížiť Král, vo výhodnej pozícii sa však zle zorientoval. Slovan v ďalšom priebehu kontroloval priebeh duelu, tradičnou oporou bol gólman Hovi. V 51. min sa do dobrej príležitosti dostal opäť Král, ale ani on a o dve minúty ani Pardavý však domácich priaznivcov nepotešili. Bratislavčania bez problémov svoje víťazstvo ubránili a vyrovnali stav série na 3:3.
Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Stav série 3:3
Góly: 17. V. Král (A. Kollár, Pardavý) - 13. Srdínko (Ľ. Pištek, Baček), 30. Hreus (Kropáč), 31. Hujsa (Kapuš, Pavlas), 35. Uram (Ľ. Pištek)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Ország - M. Grečko, Gajan, 6150 divákov
Trenčín: V. Kováč - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - Pardavý, Kollár, V. Král - Čacho, Húževka, S. Saliji - od 41. Marek Haščák
Slovan: Hovi - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Hruška, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Döme, Hreus, Kropáč - Uram, M. Kokavec (3. Baček), Pištek - od 24. J. Sýkora
Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Nám sa zápas bohužiaľ nevydaril, mali sme zviazané ruky. Prvá tretina sa nám vydarila, v druhej už prišli individuálne chybičky, na ktoré sme doplatili. Do tretieho dejstva sme išli urobiť niečo s výsledkom, chceli sme hrať nátlakovú hru. Potom ale prišli dve, tri vylúčenia a naša koncepcia sa prestala dariť. Sme mužstvo dlhých sérií, podarilo sa nám v poslednom zápase vyhrať s Martinom, prečo by sme nemohli na Slovane?"
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Samozrejme, spokojnosť je veľká. Vrátili sme sa do hry. Musím pochváliť hráčov za disciplinovaný výkon. Konečne sa nám podarilo dať dôležité góly. Ako sme v zápasoch predtým mali problém s koncovkou, tak tentoraz sme streleckú smolu prelomili. Moji zverenci hrali ako kolektív a veľmi disciplinovane. V druhej tretine sa nám podarilo dať rýchle góly a v poslednej sme zabezpečili obranu."
(sita)