Belasí vyhrali v Trenčíne a zvyšujú náskok

21.12.2007
0
Páčil sa vám článok?

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v Trenčíne futbalovým výsledkom 1:0 a zvýšili tak náskok pred druhým Martinom na pätnásť bodov. Veľkú zásluhu na zisku troch bodov má obrana Slovana a najmä brankár Sasu Hovi. Najbližšie hrajú belasí o týždeň 29. decembra v Košiciach.

V Trenčíne sa hral útočný hokej od prvých minút zápasu. Úvodný gól stretnutia padol už v 5. min počas slovanistickej presilovky piatich proti trom. Po prihrávke spoza bránky prekonal presúvajúceho sa Hálu strelou z pravého kruhu Sersen. Domáci s pribúdajúcimi minútami stupňovali tlak. Prvá veľká šanca prišla v 9. min, keď sa puk dostal po pokuse Křetinského za Hoviho chrbát, ktorému sa však napokon podarilo ho včas prikryť telom pred dobiedzajúcim Poljačekom. Trenčanom sa darilo zatlačiť hostí najmä v presilovkách, no Slovan dôrazne bránil. Najväčšiu šancu prvej časti hry spálil Marek Haščák, ktorý sa ocitol sám medzi kruhmi, ale na Hoviho nevyzrel.

Druhá dvadsaťminútovky bola poznačená množstvom vylúčení a šarvátok. Za zmienku stojí veľká šanca domáceho Křetinského, ktorému sa podarilo v 28. min obkorčuľovať vybiehajúceho Hoviho, ale z veľkého uhla trafil len žŕdku. Inak divácky príťažlivú druhú tretinu poznačili rozhodcovia svojimi nie príliš presnými verdiktmi.

V poslednej časti hry sa hostia opäť dostávali pod tlak najmä zbytočnými vylúčeniami, Hovi ale veľakrát aj so šťastím svoj tím podržal. Slovanisti sa opierali najmä o kvalitnú defenzívu vo svojej tretine a rýchle brejky. Ani v záverečnej power-play sa domácim nepodarilo vyrovnať a Bratislavčania si z Trenčína odviezli vydreté tri body.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Sersen (Kapuš, Hujsa)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Fatyka trest v hre, Kútny (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, Lažo (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, D. Konc - Brath, M. Novák, 6150 divákov (vypredané)

Trenčín: Hála - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny, Kóňa, S. Saliji - Poljaček, Húževka

Slovan: Hovi - Hruška, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Kmeč, Ľ. Pištek, M. Kokavec

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Naplnil sa hokejový zákon - keď mužstvo nepremení presilovku piatich proti trom, nemôže vyhrať. Slovanu naopak vyšla početná výhoda, a preto zvíťazil."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to opatrný hokej z oboch strán, ale diváci videli veľmi dobrý zápas. Povedal by som, že to bol už taký play off duel."

(sita)

Páčil sa vám článok?