• Samospráva
  • 17.04.2007 17:19

V Bratislave pribudli viaceré nové ulice

0 0

Mestské zastupiteľstvo schválilo všeobecne záväzné nariadenie, ktorým určilo názvy novovzniknutých ulíc a námestia v šiestich bratislavských mestských častiach.

V Dúbravke pribudli tri ulice - Moyšova v lokalite Brižite-západ, Záhradkárska v lokalite Tavárikova kolónia a Dúbravčická v lokalite Dúbravčice - Hrubé lúky. V Karlovej Vsi je novovzniknutá ulica Karloveské rameno, ktorá sa nachádza pri rovnomennom dunajskom ramene vedľa zhodne nazvaného novovybudovaného polyfunkčného komplexu.

Najviac ulíc pribudlo v Novom Meste: v lokalite Zlatá noha sú odteraz ulice Nová Bellova, Na varte a Na Zlatej nohe. V lokalite Vtáčnik pribudli ulice s názvami inšpirovanými značkami vín - Frankovská, Rulandská, Iršajská a Veltlínska, podľa podobného kľúča boli pomenované aj ulice v lokalite Briežky - Rizlingová, Vínna, Otonelská a Muštová. Podobné názvy dostala aj časť nových ulíc v lokalite Slanec, kde pribudli adresy: Semilonská, Burgundská, Na Slanci, Furmintská, Malagová, Savignonská, Leánska, Na Grunte, Vavrinecká, Rubínová a Tramínová. Na Kolibe pribudla Sovia ulica, v lokalite Stráže zasa Horná Vančurova, Pekná vyhliadka, Strážna, Na rozhliadke, Pod Vachmajstrom a Vosková ulica.

Štyri ulice pribudli aj vo Vajnoroch, v lokalite Šinkovské sú ulice Za mlynom, Šachorová a Široká a v armádnom komplexe je Regrútska ulica. Vo Vrakuni majú odteraz v blízkosti Ráztočnej ulice aj Jazmínovú, popri Malom Dunaji je Leknová, medzi Majerskou ulicou a cestou k Ústrednej čistiarni odpadových vôd pribudla Hlohová, neďaleko Podpriehradnej je Majoránová a medzi Hrušovskou a Margarétovou je ulica Pod agátmi.

V Záhorskej Bystrici pribudla ulica Strmý vŕšok situovaná v rovnomennej lokalite, v centre pribudlo Námestie rodiny a ulica Štefana Majera a pri Vápenickom potoku ulica Na Holom vrchu.

Okrem toho sa v dvoch mestských častiach určili názvy pre predĺženia už existujúcich ulíc. V Novom Meste v lokalite Vtáčnik po Sliačsku ulicu predĺženie ulice dostalo názov Tupého ulica, v smere od Sliačskej ulice Horská ulica. Vo Vajnoroch sa určil pre predĺženie ulice od ulice Čierny chodník po ulicu Pri mlyne názov Buzalkova ulica.

(juh)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.