Petržalka opäť finančne podporí veľké športové kluby

6.2.2024
0

Zdroj: FB FC Petržalka

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Petržalka opäť finančne podporí najväčšie športové kluby. Šestnástim najväčším klubom, pôsobiacim na jej území, prerozdelí viac ako 219.700 eur. Zastúpenie majú rôzne športy - futbal, hokej, tenis, tanec či gymnastika. Dotácie schválili v utorok miestni poslanci.

"Doručených bolo celkovo 16 žiadostí. Všetkých 16 žiadateľov splnilo základné podmienky pre získanie dotácie podľa všeobecne záväzného nariadenia," konštatuje dôvodová správa.

Najviac financií vyčlenila mestská časť pre FC Petržalka futbal, ktorý v tomto roku podporí sumou takmer 37.700 eur. Druhú najvyššiu sumu, viac ako 20.600 eur, schválila pre Sláviu gymnastické centrum. Nasleduje MŠK Iskra Petržalka, Školský športový klub B.S.C. Bratislava, Klub modernej gymnastiky Danubia - gymnastika a tanec, Športový klub polície Bratislava a ŠK Run for Fun.

Medzi ďalšími veľkými športovými klubmi, ktorým samospráva poskytne na tento rok dotácie, figuruje aj Hockey club Petržalka 2010, Športová škola karate Bratislava, Top Tenis, ŠK JUVENTA Bratislava, TK Petržalka, Jednotka tenisová škola a Karate klub Seiken.

Finančnú pomoc poslanci schválili aj pre dva športové kluby, ktoré o dotáciu požiadali po prvýkrát, a to Snipers Bratislava a Školský športový klub Vivus.

(TASR)

Páčil sa vám článok?