Dobrá správa: Školský dvor ZŠ Milana Hodžu v Starom Meste čaká počas leta rekonštrukcia

1.7.2023
0

Zdroj: Veronika Gubková

Páčil sa vám článok?

Školský dvor ZŠ Milana Hodžu na Podjavorinskej v bratislavskom Starom Meste by mal prejsť počas leta veľkou premenou. Informuje o tom mestská časť na sociálnej sieti.

"Už budúci týždeň začneme s rekonštrukciou ihriska a jeho obvodových múrov na Podjavorinskej ulici. Vybúrame zničené asfaltové povrchy, v zadnej časti asfalt nahradíme povrchom, ktorý bude vyhovovať športovým potrebám a účelu. Vytvoríme tak plnohodnotné ihriská na futbal, volejbal či hádzanú," informuje Staré Mesto s tým, že pribudnú aj mobilné exteriérové stoly na stolný tenis.

Časť obvodových múrov ihriska bude podľa plánov upravená na sedenie, čo škole umožní za pekného počasia presunúť niektoré hodiny aj do exteriéru.

Zdroj: Veronika Gubková

Okolie ZŠ Milana Hodžu prejde úpravou.

"Pre letnú rekonštrukciu bude školský dvor až do odvolania zatvorený, pokúsime sa všetko stihnúť tak, aby do začiatku školského roka zasiahli práce čo najmenej. Na časti Podjavorinskej ulice bude počas prázdnin pre stavebné mechanizmy obmedzené parkovanie," dodáva samospráva.

Zdroj: Veronika Gubková

​Školský dvor ZŠ Milana Hodžu.

Na projekt sa Starému Mestu podarilo získať dotáciu vo výške 40-tisíc eur od magistrátu, naďalej sa však uchádza aj o iné externé zdroje. 

(ms)

Páčil sa vám článok?