Staré Mesto zriadilo evakuačné stredisko dočasného ubytovania

12.4.2022
evakuačné stredisko dočasného ubytovania Staré Mesto

Zdroj: Facebook/Staré Mesto

Páčil sa vám článok?

Bratislavské Staré Mesto zriadilo v priestoroch jednej zo svojich základných škôl evakuačné stredisko dočasného ubytovania pre utečencov z Ukrajiny. Centrum môže prijať 50 ľudí. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

"Prvých Ukrajincov, ktorí museli opustiť svoje domovy pre ruskú agresiu, sme v spolupráci s okresným úradom prichýlili už v nedeľu. Boli medzi nimi dospelí aj malé deti," približuje samospráva.

V centre nájdu Ukrajinci strechu nad hlavou, posteľ, vybavenie na osobnú hygienu i jedlo. Zariadenie centra zabezpečilo majetkové oddelenie miestneho úradu, vrátane zásten, pre aspoň trochu vyšší pocit súkromia. "Finišujeme s prípravou detského kútika," doplnila mestská časť.

Zdroj: Facebook/Staré Mesto

Zdroj: Facebook/Staré Mesto

Zdroj: Facebook/Staré Mesto

Dočasnú ubytovňu pre odídencov zriadila prednedávnom mestská časť Petržalka v spolupráci s dobrovoľníkmi v športovej hale na Prokofievovej ulici. Centrum pomoci má kapacitu minimálne 40 ľudí. Okrem nocľahu ponúka aj stravu, zdravotnú starostlivosť, rôzne aktivity, ale aj pomoc s hľadaním práce či škôl. V prípade ochorenia COVID-19 je pripravená izolačná miestnosť.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie