Vo funkcii riaditeľa mestských lesov skončil M. Dobšovič

1.3.2022
Riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Matej Dobšovič

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Vo funkcii riaditeľa Mestských lesov v Bratislave ku koncu februára skončil Matej Dobšovič. Od marca organizácii dočasne šéfuje doterajší zástupca riaditeľa Marek Páva.

"Dôvodom personálnych zmien je osobné rozhodnutie pána Dobšoviča, ktorý prijal ponuku viesť dôležitú reformu národných parkov na Ministerstve životného prostredia SR," spresnila hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

O obsadenie tejto pracovnej pozície Dobšovičom prejavil záujem priamo minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Magistrát to vníma aj ako prejav uznania toho, že riaditeľom Mestských lesov v Bratislave bol od leta 2019 fundovaný odborník.


Riaditeľ Mestských lesov M. Dobšovič: Rezervácia Vydrica bude mať špecifický režim - môže byť inšpiráciou

Na území bratislavských mestských lesov v Malých Karpatoch vznikne od februára prírodná rezervácia Vydrica. Riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Matej Dobšovič spresnil, že táto lokalita bude mať špecifický režim, ktorý kombinuje ochranu prírody a intenzívne rekreačné využitie. "Tým sa môže stať príkladom aj pre iné chránené územia na Slovensku," uviedol Dobšovič.

Vedením Mestských lesov v Bratislave od 1. marca do ukončenia riadneho výberového konania poverilo mesto Mareka Pávu, aby bola zachovaná kontinuita v organizácii.

(TASR)

Páčil sa vám článok?