Magistrát verí, že hlavné mesto vlnu omikronu zvládne

14.1.2022
0

Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava verí, že možné výpadky spôsobené očakávanou omikronovou pandemickou vlnou budú aj vzhľadom na vysokú zaočkovanosť Bratislavčanov i zamestnancov magistrátu i mestských organizácií krátke a nespôsobia mu kritickú situáciu.

Uviedla to hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová s tým, že koronavírusový variant omikron je silný súper.

"Opatrenia, ktoré sú aktuálne v platnosti a sprísňujú sa ešte od 19. januára, ho dokážu spomaliť, ale nie úplne zastaviť," podotkla Rajčanová. V najbližších týždňoch bude podľa jej slov veľmi dôležitá osobná zodpovednosť ľudí a tiež zodpovedne riadenie rizík na strane organizácií.

Hlavné mesto deklaruje, že na magistráte a vo svojich mestských firmách a organizáciách má od začiatku pandémie COVID-19 nastavené opatrenia prísnejšie. "Cieľom je ochrániť zdravie zamestnancov a zabezpečiť pre Bratislavčanov všetky služby a chod mesta," podotkla hovorkyňa.

Medzi zavedené opatrenia mesta napríklad patrí vytvorenie multidisciplinárneho interného COVID mikrotímu, dôsledné trasovanie kontaktov a rýchla izolácia v prípade pozitivity, rozšírená práca z domu a podpora zmennej prevádzky pre terénne útvary, maximalizácia online jednaní, podpora očkovania či manažérska koordinácia vedúcich pracovníkov.

"Aby sme pomohli našim zamestnancom zmierniť negatívne dopady všetkých zmien, na jeseň 2021 sme pre nich sprístupnili aj program na podporu mentálneho zdravia. Zároveň v zvýšenej miere dezinfikujeme priestory a distribuujeme našim zamestnancom respirátory FFP2. Priebežne sme dovybavili pracoviská pre hybridne fungovanie našich tímov," spresnila Rajčanová. Od novembra 2021 je v prevádzke testovacie miesto, kde sa môžu otestovať zamestnanci mesta.

Magistrát deklaruje, že jeho interné opatrenia sú od začiatku nastavene veľmi konzistentne a tiež dôsledné komunikované. Rovnako k tomu pristupujú aj mestské rozpočtové a príspevkové organizácie i mestské podniky. Tie majú podľa mesta komplikovanejšiu situáciu v tom, že ich fungovanie a otvorenie pre verejnosť sú predmetom ďalších vyhlášok či rezortných usmernení. Hlavné mesto naďalej prevádzkuje aj mestské karanténne zariadenie pre ľudí bez domova na Hradskej.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie