Starostka Devína Ľubica Kolková znovukandidovať neplánuje

8.1.2022
Ľubica Kolková

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Ľubica Kolková, od roku 2006 starostka bratislavskej mestskej časti Devín, sa na jeseň nechystá predĺžiť svoj mandát o piate volebné obdobie. Jedna z dvoch služobne najstarších súčasných starostov bratislavských mestských častí pre TASR potvrdila, že v jesenných voľbách do orgánov samosprávy obcí nechce opätovne kandidovať na post starostky.

Súčasná starostka Devína však nevylúčila kandidatúru do miestneho zastupiteľstva. Od roku 2006 je starostkou takisto Gabriela Ferenčáková, ktorá už štvrté volebné obdobie vedie samosprávu v Čunove, počtom obyvateľov najmenšej mestskej časti hlavného mesta. Opätovnú kandidatúru zatiaľ nepotvrdila, no ani nevyvrátila. "V tejto chvíli je to predčasná otázka," uviedla.

Voľby do orgánov samosprávy obcí sa na jeseň budú konať v jednom termíne spolu s voľbami do orgánov samosprávnych krajov.

(TASR)

Čo najdôležitejšie sa podarilo urobiť a čo dôležité vás čaká v budúcom roku? Odpovedá starostka Devína Ľubica Kolková

Na prelome rokov sme požiadali starostov 17 bratislavských mestských častí o odpovede na dve otázky. Ak by mali vybrať jednu až dve veci, ktoré sa podarilo počas uplynulého roka urobiť a pokladajú ich za najdôležitejšie, ktoré by to boli? A taktiež sme im dali vybrať jednu až dve veci, ktoré pokladajú za najdôležitejšie a chceli by ich realizovať počas budúceho roka. Dnes prinášame odpovede starostky Devína Ľubice Kolkovej.

Páčil sa vám článok?