Najväčšie športovisko v Novom Meste čaká pravdepodobne kompletná rekonštrukcia

4.5.2021
Pionierska vizualizácie športovisko

Zdroj: Facebook/Rudolf Kusý

Páčil sa vám článok?

Športovisko na Pionierskej ulici, najväčší športový areál v Novom Meste, čaká kompletná rekonštrukcia. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, podľa ktorého má tento športový areál najlepšie roky dávno za sebou.

"Ako to u nás v Novom Meste býva zvykom, to, ako má ihrisko vyzerať, sme si nevymysleli na úrade, ale sme o jeho podobe poctivo diskutovali s miestnymi obyvateľmi," podotýka Kusý. Milovníci športu by tam mali nájsť napríklad bežeckú dráhu, futbalové a basketbalové ihrisko, stolný tenis, korčuliarsky ovál, multifunkčné ihrisko, ale aj cvičisko pre seniorov či workoutové športovisko.

Projekt zahŕňa revitalizáciu a znovuobnovenie športových plôch, zelene a existujúceho prislúchajúceho vybavenia na Pionierskej ulici. Revitalizácia je navrhovaná ako mestský vnútroblokový priestor v duchu mestského športoviska, s čím súvisí aj výber povrchových úprav športových plôch, verejného mobiliáru, sadových úprav i celého konceptu priestoru. Obnova čaká aj pôvodné oplotenie, riešiť sa má i nový vstup do areálu.

Zdroj: Facebook/Rudolf Kusý

Zdroj: Facebook/Rudolf Kusý

Zdroj: Facebook/Rudolf Kusý

Nové multigeneračné športovisko by malo podľa starostu slúžiť dopoludnia základnej škole, prípadne aj trom materským školám v okolí. Podvečer a počas víkendov bude prístupné verejnosti.

(TASR)

Páčil sa vám článok?