Vedeli by ste vypracovať projekt na zlepšenie života v Starom Meste? Môžete naň získať dotáciu...

19.2.2021

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Ešte tri týždne ostávajú záujemcom o finančnú podporu z dotačnej schémy Starého Mesta na to, aby miestnemu úradu poslali svoj projekt na zlepšenie života a prostredia mestskej časti. Prvé kolo žiadostí sa uzatvára 12. marca 2021. Mestská časť môže pritom rozdeliť na zlepšenie Starého Mesta v rozličných oblastiach až viac ako 100-tisíc eur.

„Zatiaľ sa neprihlásilo veľa žiadateľov, objem peňazí, ktorými môžeme pomôcť zrealizovať zaujímavé projekty, teda ešte stále ostáva vysoký,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove. Ako dodal, keďže po novom je systém posudzovania trojkolový, žiadosť, ktorá neuspeje v prvom kole prideľovania dotácií, nie je stratená, ale má šancu uspieť v ďalších dvoch kolách. „Do ďalších kôl (etáp) sa žiadosti posúvajú automaticky, výnimkou sú prípady, ak žiadosť nespĺňa potrebné podmienky,“ upresnil Števove.

Úpravu systému prideľovania dotácií schválili staromestskí poslanci vlani v decembri. Na základe skúseností z minulého roka sa budú žiadosti o dotácie prijímať a posudzovať v troch kolách (etapách). „Táto zmena zabezpečí, že dotácie budú schválené v čo najkratšom čase. Záujemcovia o finančnú pomoc už teda nebudú musieť čakať celé mesiace, aby zistili, či so žiadosťou uspeli a zrealizovali svoj projekt,“ vysvetlila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Všetky potrebné informácie nájdu záujemcovia na oficiálnej stránke Starého Mesta www.staremesto.sk v sekcii Dotácie.

Tri typy dotácií

Mestská časť ponúka podporu prostredníctvom troch typov dotácií. Cez Individuálne dotácie starostky je možné požiadať o dotácie na podporu všeobecne prospešných služieb a projektov. Maximálna výška podpory je 500 €, celkový objem financií 5 050 eur. 

Tzv. Malé dotácie sú určené na podporu verejnoprospešných projektov v oblasti kultúry, sociálnej starostlivosti, školstva a športu a životného prostredia v maximálnej výške 500 €. Celkovo však možno rozdeliť až 25 250 €.

Najväčším balíkom peňazí – až 77-tisíc € - disponuje Staromestská dotačná schéma, ktorá podporuje projekty z rovnakých oblastí ako Malé dotácie, no ešte štedrejšie. Maximálna výška podpory je až 5 000 €, pričom na každú oblasť je vyčlenených 14-tisíc €.

(ts)

Páčil sa vám článok?