Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy aj zatieňovaním pieskovísk

14.10.2020
0

Zdroj: PSS

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy. Tento rok sa v rámci opatrení zamerala na päť detských ihrísk, kde prostredníctvom plachiet zatienila pieskoviská.

Informovala o tom karloveská starostka Dana Čahojová s tým, že detské ihriská v správe mestskej časti patria medzi zmenami klímy najtrpiacejšie zóny.

„Detské ihriská a pieskoviská sú u nás čoraz vystavenejšie prudkému slnku aj vzhľadom na prostredie sídlisk, ktoré je cez leto extrémne prehriate. Aby sme deťom zvýšili komfort a chránili ich pred ultrafialovým žiarením, snažíme sa postupne na tých najexponovanejších ihriskách takéto tienidlá doplniť,“ priblížila starostka.

Karlova Ves v roku 2018 rozbehla päťročný projekt financovaný zo zdrojov Európskej komisie. Jeho hlavným cieľom je zrealizovať viacero opatrení proti prehrievaniu verejných priestranstiev a detských ihrísk. Jedným z prostriedkov je aj tienenie prostredníctvom exteriérových tieniacich plachiet. Jeho realizáciu podporila aj Prvá stavebná sporiteľňa zo svojho grantového programu.

Tá v roku 2019 poskytla 5000 eur na prvú fázu projektu orientovanú na zadržiavanie dažďovej vody, výsadbu zelene vrátane adopcie zelene a poskytovanie starostlivosti o ňu obyvateľmi okolitých bytových domov. „V tomto roku smerovalo na účel zatienenia piatich detských ihrísk ďalších 3000 eur,“ spresnil hovorca spoločnosti Radovan Slobodník.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie