Mesto vyhlásilo výberové konania na riaditeľov mestskej galérie a BKIS

9.12.2019

Zdroj: archív

Páčil sa vám článok?

Bratislavský magistrát vyhlásil výberové konania na riaditeľov Galérie mesta Bratislavy (GMB) a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS).

Od nového riaditeľa galérie sa očakáva profesionalizácia riadenia, ako aj komplexné obsahové a priestorové prehodnotenie funkcie a prevádzky objektov, v ktorých galéria v súčasnosti sídli. "Dôležité je tiež posilnenie orientácie na návštevníka a verejnosť," uvádza sa v požiadavkách.

"Nový riaditeľ BKIS by mal poskytovať plnú súčinnosť pri presadzovaní a realizácii želaných zmien v organizácii, ako aj identifikácii dosahov zmien na činnosť organizácie. V prvých mesiacoch má tiež zrealizovať hĺbkový audit inštitúcie a optimalizovať prevádzkové podmienky,  informoval hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Očakávaný termín nástupu nových riaditeľov je marec - máj 2020. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 20. januára 2020. 

Magistrát pripomína, že aj pri týchto výberových konaniach pôjde o viackolový výber aj s verejnou časťou, pričom vo výberových komisiách budú odborníci a o postupe bude mesto transparentne informovať. Mesto avizuje tiež prípravu ďalších konaní na šéfov mestských príspevkových organizácií, napríklad zoologickej záhrady či mestskej knižnice.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.