Električka pred divadlom? Jazdí tak aj v iných metropolách

30.11.2019
0

Zdroj: Archív

Páčil sa vám článok?

Magistrát pod vedením Matúša Valla definitívne rozhodol, že najlepšou možnosťou podľa viacero posudzovaných analýz bude nová trasa električky cez Pribinovu ulicu. A to medzi Slovenským národným divadlom a obchodným centrom Eurovea.

Rozhodnutie magistrátu sa opiera o fakty, že ide o najlacnejšie riešenie bez obmedzenia iných druhov dopravy v rámci hlavného mesta a zároveň trasu po Pribinovej je možné spustiť už v roku 2024, kým iné až po roku 2026. Trasa električky pred divadlom nebude výnimočná, podobných príkladov je vo svete mnoho.
Električka pri Národnom divadle v Prahe:

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Električka pred alebo za divadlom? Pýtali sme sa Bratislavčanov

Oslovili sme ľudí pri neďalekom nákupnom centre Eurovea: Čo si o tejto trase myslia?

Adrián, fitness tréner:

Súhlasím s električkou cez Pribinovu popred divadlo. Čítal som všetky argumenty pre aj proti a nič ma nepresvedčilo, že by bola iná trasa lepšia. Každý deň tadiaľto chodím pešo, zo Šafárikovho námestia do Tower 115, takže by som privítal, keby električka išla cez Pribinovu čo najskôr.

Soňa, dôchodkyňa:

Zdroj: nc

​​Som Staromešťanka, bývam na Sienkiewiczovej ulici a oceňujem električkovú dopravu, lebo nemá žiadne ekologické vplyvy na prostredie. Električka určite patrí aj do centra mesta a s touto jej trasou súhlasím.

Petronela, účtovníčka:
Uvítam novú električkovú linku k divadlu, myslím si, že odľahčí dopravu a zjednoduší prepravu ľudí v meste.

Michal, pracovník v administratíve:

Zdroj: nc

​​Oceňujem budovanie nových trás električky, ale uprednostnil by som inú trasu. Takú, ktorá by nešla popred, ale poza divadlo, dávalo by mi to väčší zmysel, bolo by to estetickejšie. Nie som s týmto rozhodnutím úplne spokojný, podľa mňa naruší charakter pešej zóny, aj keď je ohraničená z oboch strán cestou, ale je tu aspoň kúsok. No zvyknem si, keď už bude vybudovaná.

Martin, informatik:

Zdroj: nc

​​Električkové trate treba rozširovať, aby sa doprava menej zhusťovala a čoraz viac ľudí využívalo MHD. Zastávka pri Eurovei bude určite jednou z tých frekventovanejších, keďže je tu divadlo a nákupné centrum, ktoré navštevuje veľa ľudí.

Alica, asistentka:

Zdroj: nc

Prečo nie? Môj laický pohľad na novú električkovú trasu je, že bude pre verejnosť iba pozitívnou zmenou. Ešte nech predĺžia linku ďalej do Petržalky a budem úplne spokojná.

Jozef, technik:
Podľa mňa môže vzniknúť problém pre otrasy a hluk. Ak toto dokážu eliminovať a električka nebude prekážať chodu divadla, tak je to ideálna trasa, som za.

Lucia, účtovníčka:
Myslím si, že električková trať trochu naruší pešiu zónu v tejto lokalite. Ale je pravda, že keď tu postupne vyrastú ďalšie nové budovy, ani to nebude veľmi rušivé. Ľuďom, ktorí sem dochádzajú za prácou, určite pomôže.

(lb, nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.