• Samospráva
  • 09.07.2019 18:40

Na bezplatné wifi v centre mesta sa už pripojilo 250.000 zariadení: Pokrytie sa rozšíri o ďalšie miesta

0 0
Poruchu ľahko nahlásite aj cez mobil, okolité lampy sa vám objavia na mapke
Zdroj: Matúš Husár

K bezplatnej wifi sieti VisitBratislava, ktorá je k dispozícii v 13 lokalitách centra hlavného mesta, sa počas prvého roka prevádzky pripojili používatelia prostredníctvom 250.000 zariadení. "Ich počet naďalej stúpa," informovali zástupcovia mestskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB).

Pripojením užívateľ získa aj tipy, čo vidieť a zažiť v Bratislave, zoznam podujatí či ďalšie informácie o meste prepojením na web visitbratislava.com. „Za pomerne krátky čas sme dosiahli 1,6 milióna pripojení, čo naznačuje, že sa nám darí i týmto spôsobom propagovať podujatia a atraktívne miesta Bratislavy,“ uviedla predsedníčka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová. „Najviac pripojených je v mesiacoch júl až september, teda počas letnej turistickej sezóny,“ dodala.

Wifi spoty pokrývajú veľké námestia v centre mesta a nábrežie Dunaja. „Najviac pripojených zariadení je na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí, pričom prevládajú mobilné zariadenia v slovenskom a anglickom jazyku. Užívatelia sú najčastejšie z rusky, nemecky a španielsky hovoriacich krajín,“ dodala Melicharová.

Pokrytie bezplatným wifi by sa malo rozšíriť o ďalšie miesta, kde je veľká koncentrácia ľudí. Do siete by malo pribudnúť Námestie SNP, Hurbanovo námestie, Obchodná ulica, Poštová ulica, Kollárovo námestie, Michalská ulica, Ventúrska ulica, Sedlárska ulica a  Jedlíkova ulica.

V budúcnosti sa plánuje uplatniť ešte geolokačný princíp. „Podľa miesta pripojenia sa používateľ dostane ku konkrétnej informácii o lokalite a pamiatkach v okolí,“ ozrejmila Melicharová. Pripomenula, že podobným spôsobom bol obsah upravený už počas tohtoročného svetového hokejového šampionátu, kedy po prihlásení sa do wifi siete mali užívatelia k dispozícii informácie o majstrovstvách sveta.

Vyzerá to na poriadne odfláknutú robotu! Na sociálnej sieti sa pred niekoľkými dňami objavilo video, v ktorom sa Bratislavčan pristavil pri opravenej diere na ceste a nohou obutou len v šľapke ľahko zanechá v polomäkkom asfalte svoju stopu. Nie je ťažké si domyslieť, čo asi spôsobia pneumatiky áut, keď niekoľkokrát denne prejdú cez takto ledabolo zaplátaný výmoľ.

​Aktivity BTB súvisiace s prevádzkou wifi siete v centre Bratislavy boli realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.