• Samospráva
  • 21.05.2019 10:23

Súčasťou Župnej olympiády seniorov bola aj súťaž o najchutnejší župný koláčik

0 0
Župná olympiáda seniorov
Zdroj: Monika Kováčová

Dobre naladené družstvá, takmer osemdesiatka súťažiacich, a zaujímavé disciplíny nechýbali ani tento rok na ihrisku v bratislavskom Domove sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko ROSA. Dôvodom bola Župná olympiáda seniorov 2019, ktorú v sobotu opäť zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj.

„Je to tradičné podujatie, ktoré župa robí už niekoľkýkrát a s radosťou. Aj takouto malou mierou vieme našim obyvateľom spestriť ich život, začleniť ich do aktívnejšieho života. Tým, že sme do podujatia zapojili aj naše stredné odborné školy, tak aj medzigeneračne môžu rásť, niečo sa dozvedieť, podučiť. Je to dobrá cesta spájania generácií a seniori nás opäť presvedčili, že šport im svedčí,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Zdroj: Monika Kováčová

Zdroj: Monika Kováčová

Zdroj: Monika Kováčová

​Ôsmy ročník Župnej olympiády seniorov o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa konal v sobotu 18. mája 2019. Trinásť 6-členných družstiev seniorov súťažilo v siedmich zábavných športových disciplínach ako chôdza s loptičkou na lyžičke cez prekážky, hod loptičkou na cieľ, florbalová streľba hokejkou na bránku, hlavolam, štafetová chôdza, hod šípkami na terč a znalosti prvej pomoci. Podujatia sa zúčastnilo aj jedno družstvo z Maďarska.

Zdroj: Monika Kováčová

​V kategórii Prvá pomoc získal prvé miesto Domov pri Kríži Dúbravka, víťazom v kategórii Štafetová chôdza sa stala MČ Bratislava Dúbravka. Krajská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Bratislava bola prvá v kategórii Hod loptičkou na cieľ a Mesto Senec zase najpresnejšie v kategórii Hod šípkami. V kategórii Florbalová streľba hokejkou na bránu sa na prvom miestne umiestnilo bratislavské Denné centrum seniorov Rača, Žarnovická 7, v kategórii Chôdza s loptičkou na lyžičke sa najlepšie darilo MČ Bratislava Dúbravka a v kategórii Hlavolam zvíťazilo MČ Bratislava Dúbravka. Víťazom putovného pohára predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa stalo družstvo MČ Bratislava Dúbravka, ktoré tak obhájilo titul z minulého roka.

Tradičnou vstupenkou bol vlastnoručne upečený domáci koláč, ktorý súťažil v kategórii „Najchutnejší župný koláčik“. Prvenstvo získalo družstvo Domov dôchodcov Pažítkova 2, Ružinov za koláčik „Oblíž prst“ a cenu za najkrajší župný koláčik dostalo družstvo Domov pri kríži z Dúbravky.

Zdroj: Monika Kováčová

​V rámci celého podujatia sa prezentovali stredné župné odborné školy so svojimi ukážkami prvej pomoci, meraním tlaku a tepu alebo masážou krčnej chrbtice a to Stredná zdravotnícka škola, Strečianska 20, Bratislava a Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka 44, Bratislava. 

(TS)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.