Primátorkou Bratislavy chce byť aj súčasná viceprimátorka I. Plšeková

1.9.2018
Najviac ľudí chce zachovať názov starý most - plsekova
Páčil sa vám článok?

Súčasná námestníčka primátora Bratislavy a lekárka Iveta Plšeková bude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať na primátorku hlavného mesta. O hlasy voličov sa bude uchádzať ako nezávislá kandidátka. Kandidovať bude aj za mestskú poslankyňu.

V Bratislave podľa Plšekovej nastal čas, aby bola primátorkou žena. Ako tvrdí, ženský pohľad na veci je vždy trochu iný ako mužský. „Muži tu vládnu 29 rokov a je načase, aby sa Bratislava vydala trošku iným smerom. Je načase vydobyť pre Bratislavčanov spravodlivosť najmä vo financovaní hlavného mesta. Keďže mám bohaté skúsenosti z komunálnej politiky, tak som sa ich rozhodla zúročiť v týchto voľbách a ponúknuť Bratislavčanom alternatívu vo voľbe," zdôvodnila svoje rozhodnutie.

Hlavné mesto podľa nej potrebuje zmenu zákona o Bratislave, zmenu financovania i premenu v postoji k tomu, čo je pre mesto i jeho obyvateľov dôležité. Plšeková by chcela vniesť harmóniu do života v meste, vytvoriť v ňom priestor, aby sa tu ľudia mohli stretávať, športovať a deti mohli tráviť vonku zmysluplný čas. V Bratislave si želá oázy zelene. To, či o jej kandidatúre vie alebo tušil bratislavský primátor Ivo Nesrovnal uviedla: "Nemyslím si, že také veci konzultujeme spolu."

Na primátora Bratislavy bude opätovne kandidovať súčasný šéf samosprávy Ivo Nesrovnal. Jeho vyzývateľmi budú architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Kandidatúru na primátora hlavného mesta ohlásil aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý kandiduje ako nezávislý. Primátorom Bratislavy chce byť aj predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš, spevák a podnikateľ Martin Jakubec, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát, a advokát Jaroslav Brada, ktorý je kandidátom iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska. Kandidovať ako nezávislý chce aj autor a organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík.

Opozícia postaví v Bratislave v novembrových komunálnych voľbách len jedného kandidáta na primátora. Rozhodnúť by sa malo do 10. septembra v primárnych voľbách medzi súčasným starostom bratislavských Vajnôr Jánom Mrvom, ktorému už vyjadrili podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina a kandidátkou na primátorku za mimoparlamentné KDH Caroline Líškovú. Komunálne voľby budú 10. novembra.

(TASR)

Páčil sa vám článok?