• Samospráva
  • 31.08.2018 14:15

Karloveské školy a škôlky prijmú všetky deti: Do desiatich tried nastúpi 219 prvákov

0 0
Prváci v základnej škole
Zdroj: TS/ Karlova Ves

Po dvoch mesiacoch prázdnin do troch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Karlovej Vsi nastúpi 219 prvákov do desiatich tried. V prvý školský deň ich poteší aj malý darček od mestskej časti v podobe knihy Daniela Heviera s názvom Čo čaká prváka.

„Teší nás, že máme dostatočné kapacity v základných a materských školách. Nemuseli sme odmietnuť žiadneho záujemcu o umiestnenie troj- až šesťročného dieťaťa. Sústavne sa venujeme aj zlepšovaniu podmienok pre deti v školách a škôlkach, preto sme využili letné prázdniny na rôzne opravy a rekonštrukcie,“ povedal pri príležitosti začiatku školského roka vicestarosta Branislav Záhradník.

Najviac, až 87 prvákov, nastúpi do ZŠ Karloveská 61, 69 prvákov do ZŠ Alexandra Dubčeka a 63 prvákov do Spojenej školy na Tilgnerovej 14. Na všetkých troch karloveských základných školách sa bude v novom školskom roku 2018/2019 učiť spolu 1667 žiakov, čo je o 84 viac ako vlani. Najväčší nárast žiakov aj počtu tried zaznamenala ZŠ Karloveská 61. Menšie zmeny v týchto počtoch môžu ešte nastať v dôsledku zmeny bydliska či prijatia dieťaťa na inú školu.

Nový školský rok sa začne aj pre menšie deti, ktoré navštevujú deväť karloveských materských škôl. Dovedna ich je 964 a kapacity sú dostatočné. Z celkového počtu je 290 predškolákov, ktorí nastúpia v budúcom septembri do základných škôl, a 316 detí nastúpi do škôlky po prvý raz.

(TS,nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.