• Samospráva
  • 04.10.2010 22:00

Zoznam kandidátov na starostov mestských častí

0 0

Pre voľbu starostov bratislavských mestských častí tvoria jednotlivé mestské časti jeden jednomandátový volebný obvod. Voľba starostov mestských častí Bratislavy na obdobie rokov 2010-2014 je v sobotu 27. novembra 2010.

Zoznam kandidátov za jednotlivé mestské časti budeme zverejňovať priebežne, ako budú miestne volebné komisie kandidátov registrovať.

Staré Mesto

1. Ing. Martin Borguľa (33), ekonóm, Chorvátska 2 (SMER - sociálna demokracia, Most-Híd, Strana zelených Slovenska)

2. Ing. arch. Andrej Petrek (52), architekt, Karpatská 19 (nezávislý kandidát)

3. PhDr. Tatiana Rosová (49), sociologička, Gajova 9, (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana)

4. Ing. Štefan Šebesta (40), podnikateľ, Lermontovova 8 (nezávislý kandidát)

5. Miroslav Šuňal (38), technik, Vazovova 7 (Slovenská národná jednota)


Podunajské Biskupice

1. Jarmila Ferančíková (48), kultúrna pracovníčka, Nezvalova 54 (Strana demokratickej ľavice, Slovenská národná strana, Strana zelených, Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko)

2. PhDr. Alžbeta Ožvaldová (49), starostka, Pšeničná 9 (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST-HÍD, Strana maďarskej koalície - Magyar koalíció pártja, Sloboda a Solidarita, Občianski kandidáti, SMER - Sociálna demokracia)


Ružinov

1. Ing. Slavomír Drozd (45), starosta Ružinova, Mierová 38 (SMER - Sociálna demokracia, Strana zelených Slovenska, OBČIANSKI KANDIDÁTI, Slovenská národná strana, Slobodné fórum)

2. JUDr. Peter Hríb (48), advokát, Bajzova 4 (Demokratická strana)

3. Ing. Ladislav Kozmon (50), konateľ spoločnosti, daňový poradca, Sartorisova 8 (nezávislý kandidát)

4. JUDr. Valentín Mikuš (51)., právnik, Votrubova 8 (nezávislý kandidát)

5. Ing. Jaroslav Nahalka (59), vedúci marketingu, Páričkova 5 (Slovenská ľudová strana)

6. Ing. Dušan Pekár (46), zástupca starostu, Martinská 37 (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST - HÍD, Občianska konzervatívna strana)

7. Lenka Vargová (43), vedúca kníhkupectva, Ondrejovova 15 (Strana demokratickej ľavice)


Vrakuňa

1. Mgr. Ladislav Fatura (41), policajt, Stavbárska 44 (nezávislý kandidát)

2. Ingrid Kappelová (49), ekonómka, Čiernovodská 6 (Rómska iniciatíva Slovenska)

3. Bc. Ľudmila Lacková (63), ekonómka, Malodunajská 9 (nezávislý kandidát)

4. RSDr. Štefan Majdiak (65), dôchodca, Kríková 10 (nezávislý kandidát)

5. MUDr. Jozef Mravík (55), lekár, Rajčianska 24 (nezávislý kandidát)

6. Henrieta Peškovičová (36), podnikateľka, Rajecká 15 (KDH, MOST-HÍD, OKS, SaS, SDKÚ-DS)

7. Ing. Pavel Vido (52), technik (nezávislý kandidát)


Nové Mesto

1. Doc. Ing. Ružena Apalovičová, CSc. (66), informatik, Svätovojtešská 35 (SDKÚ-DS, SaS, KDH, MOST-HÍD, OKS)

2. Peter Baran (56), interiérový designér, Legionárska 11 (nezávislý kandidát)

3. Mgr. Rudolf Kusý (34), poslanec BSK, Americká 2 (nezávislý kandidát)

4. Mgr. Ľubica Lehotská (57), pedagogička, Račianska 53 (nezávislý kandidát)

5. MUDr. Roman Procházka (46), lekár, Vajnorská 67 (nezávislý kandidát)

6. Ing. Marián Vereš (51), zástupca starostu, Osadná 8 (SMER-SD, SZS, OK, SNS, SF, HZD)


Rača

1. Ing. Zuzana Dzivjáková (53), ekonóm, Kadnárova 18 (SDKÚ_DS, SaS, KDH, OKS)

2. Ing. Jozef Házy (61), elektroinžinier, Cyprichova 46 (Nezávislé fórum)

3. Bc. Rudolf Ivičič (55), lesník, Alstrova 209 (Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko)

4. Mgr. Peter Pilinský (38), ekológ, Úžiny 3 (Strana zelených)

5. PhDr. Pavel Schwarz (63), producent, publicista, Cígeľská 4 (nezávislý kandidát)

6. Doc. MUDr. Ján Zvonár, CSc. (59), lekár, Oráčska 20 (SMER - Sociálna demokracia, MOST-HÍD, Strana zelených Slovenska)

7. Ing. Roman Žitný (53), stavebný inžinier, Albánska 2 (nezávislý kandidát)


Vajnory

1. Ing. Viliam Belej (50), vojenský výsluhový dôchodca, Tomanova 80 (nezávislý kandidát)

2. Pavol Fekete (59), technik, Roľnícka 59 (Kresťanskodemokratické hnutie)

3. Ing. Peter Jaslovský (49), projektant - konštruktér, Tomanova 26 (nezávislý kandidát) - vzdal sa kandidatúry

4. Ing. Ján Mrva (41), starosta, Pri mlyne 30 (Slovenská demokratická a kresťanská únia - demokratická strana)


Devín

1. Ing. Ľubica Kolková (50), ekonóm (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana)

2. Mgr. Rastislav Kunst (38), pedagóg, tréner (nezávislý kandidát)

3. Ing. Eva Weiglová (47), kontrolór (Nezávislé fórum)


Devínska Nová Ves

1. Miroslav Encinger (57), súkromný podnikateľ, Pod Lipovým 5302/47 (nezávislý kandidát)

2. Milan Jambor (38), manažér, Poniklecová 5870/24 (SDKÚ-DS, SaS)

3. Ing. Vladimír Mráz (54), inž. ekonómie, Janšákova 5796/22 (Nezávislé fórum)

4. Ing. Peter Rajkovič (50), technický manažér, Bleduľova 6929/34 (KDH, SMER-SD)

5. Mgr. Rastislav Tešovič (32), právnik, Jasencová 6732/13 (nezávislý kandidát)

6. Ing. arch. Eva Vargová (52), projektant, Ulica 1. mája 5520/3 (nezávislý kandidát)


Dúbravka

1. Peter Kmeť (44), konateľ, Jadranská 34 (nezávislý kandidát)

2. Ing. Ján Sandtner (61), starosta, Popovova 26 (nezávislý kandidát)

3. PaedDr. Milan Trstenský (46), učiteľ, Hanulova 11 (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, MOST-HÍD, Občianska konzervatívna strana)


Karlova Ves

1. Ing. Martin Berta, CSc. (50), podpredseda BSK (Kresťanskodemokratické hnutie)

2. MUDr. Dana Čahojová (48), aktivistka iniciatívy Naša Bratislava, lekárka (Slovenská moderná spoločnosť)

3. Ing. Iveta Hanulíková (46), starostka (SMER - Sociálna demokracia)

4. Ing. Rudolf Lachkovič (58), informatik (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, MOST-HÍD, Občianska konzervatívna strana)

5. Ján Molnár (62), živnostník (nezávislý kandidát)


Lamač

1. Mgr. Oľga Keltošová (67), starostka MČ Lamač, Na barine 11 (Nezávislé fórum)

2. PhDr. Štefan Machaj (57), etnograf, Na barine 9 (nezávislý kandidát)

3. Ing. arch. Vojtech Novotný (54), architekt, Podháj 4588/1A (nezávislý kandidát)

4. Ing. Peter Šramko (55), technik, Heyrovského 6 (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Krest'anskodemokratické hnutie, Most-Híd, Občianska konzervativna strana)


Záhorská Bystrica

1. Ing. Jozef Krúpa (47), manažér (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, MOST - HÍD)

2. Ing. Ján Kučera (40), manager (SMER – sociálna demokracia, Slobodné Fórum, OBČIANSKI KANDIDÁTI)

3. Marta Liďáková (53), projektantka (nezávislá kandidátka)


Čunovo

1. Bc. Alžbeta Broszová (52), odborný referent, Dlhá 47/11 (Nezávislé fórum)

2. Gabriela Ferenčáková (56), ekonóm, Na hrádzi 185/53 (nezávislý kandidát)


Jarovce

1. Hilda Mitterpachová (53), ekonómka, Semenárska 21 (nezávislý kandidát)

2. Ing. Pavel Škodler (58), technik, Mandľová 87 (nezávislý kandidát)


Petržalka

1. Ing. Vladimír Bajan (50), ekonóm, Lenárdova 2 (nezávislý kandidát)

2. Mgr. Denis Barna (32), riaditeľ gymnízia, Zadunajská cesta 27 (nezvislý kandidát)

3. Bc. Roman Futo (25), bankový špecialista, Námestie hraničiarov 23 (Strana demokratickej ľavice, Strana zelených)

4. Ing. Viera Kimerlingová (55), zástupkyňa starostu, Zadunajská cesta 1 (Kresťanskodemokratické hnutie, Konzervatívni demokrati Slovenska)

5. Mgr. Juraj Kováč (57), politológ, Námestie hraničiarov 18 (nezávislý kandidát)

6. Mgr. Oliver Kríž (32), pedagóg, aktivista Mladej Petržalky, Fedinova 5 (nezávislý kandidát)

7. Ing. Marián Miškanin, PhD. (36), ekonóm, M. Medveďovej 14 (SMER - sociálna demokracia, Strana zelených Slovenska, Hnutie za demokraciu, Slovenská národná strana)

8. MUDr. Iveta Plšeková (39), lekárka, Mlynarovičova 10 (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, MOST - HÍD, Občianska konzervatívna strana)

9. Mária Sýkorová (58), dôchodkyňa, Hrobákova 4 (Ľudová strana - Naše Slovensko)

10. Ing. Tomáš Weissensteiner (28), ekonomický riaditeľ, Beňadická 5 (EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA)


Rusovce

1. Ing. Dušan Antoš (51), starosta, Pohraničníkov 42 (SDKÚ-DS, Most-Híd, KDH)

2. Janette Bošková (35), študent VŠEMvs v Bratislave, Maďarská 21 (nezávislý kandidát)

3. Ing. Róbert Kalmár (30), ekonóm, Lesnícka 8 (nezávislý kandidát)

4. Marián Žiška (43), živnostník, Balkánska 111 (nezávislý kandidát)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.