V rukách katany a nunčaky: V Dúbravke ohrozoval ľudí miestny "samuraj"

25.9.2023
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavskí policajti zasahovali počas víkendovej noci v Dúbravke, kde vyčíňal a ľudí na ulici ohrozoval ozbrojený 50-ročný Martin. Ten už čelí obvineniu z trestného činu nebezpečného vyhrážania a trestného činu výtržníctva.

"Podľa doterajších informácií boli policajti v sobotu (23.09.2023) krátko po 00.30 h vyslaní na základe oznámenia na ul. M.Sch. Trnavského, kde v blízkosti čerpacej stanice mal skupinku šiestich mladých ľudí ohrozovať muž, ozbrojený dvomi japonskými mečmi – katanami," informoval nás policajný hovorca Michal Szeiff.

S katanami (tradičnými japonskými samurajskými mečmi) v rukách sa začal mladým ľuďom vyhrážať zabitím, a tak skupinka z miesta chcela odísť. Muž ich však prenasledoval a vo vyhrážkach pokračoval. Po chvíli jeden z mečov zapichol do zeme a vytiahol ďalšiu zbraň – nunčaky, pričom v agresívnom správaní a vyhrážkach zabitím pokračoval.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Muž vytiahol aj nunčaky.

"Dvaja mladí muži zo skupinky využili chvíľkovú nepozornosť agresívneho 50-ročného muža a spacifikovali ho, pričom až do príchodu polície ho na mieste zadržali," priblížil záver incidentu Szeiff.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Jeden z mečov zabodol do zeme.

Policajti muža odviezli na policajné oddelenie a umiestnili v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „superrýchlom“ konaní.

(ms)

Páčil sa vám článok?