Policajná akcia: Zadržali dílerov, ktorí roky predávali drogy v Novom Meste

21.5.2023
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavskí policajti obvinili dvojicu mužov, ktorí minimálne od roku 2020 predávali drogy viacerým konzumentom predovšetkým na území mestskej časti Bratislava – Nové Mesto.

ô"Podľa doposiaľ zistených informácií mal 44-ročný Anton zadovažovať a následne 46-ročný Marek distribuovať omamné a psychotropné látky ďalším drogovo závislým osobám. Metamfetamín skladovali prevažne v pivničných priestoroch, ako aj v priestoroch bytu. Ich samotný predaj realizovali vo viacerých garážach, kde po zakúpení drogy došlo k ich aplikácii," informovali policajti na sociálnej sieti.

V rámci policajnej akcie Hendikep po predchádzajúcom súhlase prokurátora zadržali 46-ročného Mareka z Bratislavy. Na 44-ročného Antona bol už predtým daný príkaz na zatknutie, a preto po zadržaní ho ihneď predviedli pred súd.

"Policajti v rámci úkonov, medzi ktorými bola aj domová prehliadka v jednom z bytom na Ulici Pri Bielom kríži, zaistili vo viacerých striekačkách a plastových vreckách biely kryštalický materiál, u ktorého následnou expertízou bola zistená prítomnosť metamfetamínu. Obom menovaným vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spáchaný formou spolupáchateľstva," dodali policajti.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Vyšetrovateľ navrhol pre dvojicu väzobné stíhanie obvinených, ktorému súd vyhovel. Marek bol umiestnený do väzby a  Anton sa nachádza vo výkone trestu odňatia slobody.

(ms)

Páčil sa vám článok?