Polícia obvinila ďalších fanúšikov v prípade výtržností na futbalovom štadióne

25.3.2023

Zdroj: FB Polícia - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavská polícia vzniesla v poradí už šieste a siedme obvinenie, a to 24-ročnému Š. R. a 18-ročnému F. Z. z Trnavského kraja v súvislosti s výtržnosťami na futbalovom štadióne. Došlo k nim začiatkom marca v Bratislave počas futbalového zápasu medzi mužstvami FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

"Obvinení muži 4. marca v čase okolo 18.00 h počas futbalového zápasu medzi mužstvami FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava poškodzovali ochrannú sieť v sektore hostí, čím zvyšovali riziko narušenia ochrany života a zdravia," uviedla polícia. Ako doplnila, svojím neprimeraným správaním spôsobili škodu na majetku Národnému futbalovému štadiónu.

Muži boli v piatok (24. 3.) zadržaní v mieste svojho bydliska po predchádzajúcom súhlase prokurátora a eskortovaní na príslušné policajné oddelenie s cieľom vykonania ďalších procesných úkonov. "V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 24–ročnému Š. R. a 18-ročnému F. Z trest odňatia slobody až na tri roky," doplnila polícia.

​(tasr)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie