V bratislavskom internáte našli mŕtvu študentku

3.6.2022

Zdroj: stuba

Páčil sa vám článok?

V piatok predpoludním našli v izbe študentského domova Mladá garda v Bratislave študentku prvého ročníka bez známok života. Prípad vyšetruje polícia.

Správu potvrdil hovorca Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Juraj Rybanský aj bratislavská polícia. "Môžeme potvrdiť, že v piatok predpoludním našli na izbe študentského domova Mladá garda v Bratislave študentku prvého ročníka bez známok života. Prípad vyšetruje polícia, ktorá bude poskytovať ďalšie informácie. Slovenská technická univerzita vyslovuje hlboké poľutovanie a vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým," uviedol Rybanský. Študentský domov Mladá garda je internátom STU. 

Úmrtie potvrdila aj bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. "Dnes krátko po 10.00 hod sme prijali oznámenie o nájdení tela 21-ročnej ženy v priestoroch vysokoškolského internátu. Policajti hodnovernosť tohto oznámenia preverili a potvrdili. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. V tejto veci v súčasnosti vykonávame všetky potrebné úkony s cieľom jej náležitého objasnenia. Bližšie informácie poskytneme, keď to situácia vo vyšetrovaní umožní," doplnila pre banoviny.sk Šimunková.

(tasr, ivk)

Páčil sa vám článok?