Takmer prišla o životné úspory 9000 eur! Polícia zabránila podvodu na seniorke

27.1.2022

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Bratislavským policajtom sa v rámci preventívnej akcie podarilo zabrániť podvodu na 62-ročnej seniorke, ktorá tak neprišla o 9000 eur. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Policajti oslovili seniorku v stredu (26. 1.) na autobusovej stanici Nivy, keď vychádzala z priestorov banky. V rámci preventívnej akcie ju informovali o prípadoch podvodov, ktorých počet sa v poslednom období zvyšuje. Počas komunikácie s nimi žena povedala, že ju telefonicky kontaktoval lekár z nemocnice a požiadal ju o zaslanie finančnej hotovosti, pretože jej syn mal spôsobiť dopravnú nehodu a v dôsledku zranenia nemôže hovoriť. Na konkrétny účet mala poslať 9000 eur na mimosúdne vyrovnanie, kontaktovať políciu jej údajný lekár zakázal.

"Seniorka zo strachu o svojho príbuzného išla do banky a vložila na toto číslo účtu finančnú hotovosť. Policajt seniorke vysvetlil, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou stala obeťou podvodu, a išiel spolu s ňou naspäť do pobočky banky. Zamestnancom ozrejmili situáciu a uvedenú transakciu zablokovali," priblížil Szeiff. Pre okamžité zablokovanie sa prevod peňazí nestihol dokončiť, seniorka tak neprišla o svoje životné úspory.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti a seniorka, ktorej zachránili úspory. 

(TASR)

Páčil sa vám článok?